Вишиванка – вишуканий символ України. Для того, щоб гідно представляти національну гордість, жінка повинна вміти правильно комбінувати вишиванку.

Комбінуємо фактури

Поєднання різних фактур – ідея не нова, але актуальна. Тому, стильні жіночі вишиванки, як грубої, щільної, так і тонкої фактури можна легко комбінувати з різними матеріалами: бавовною, шкірами, вовною, віскозою, щільним шовком та ін. В питанні комбінаторної вишиванки з іншими предметами гардеробу варто більше керуватися не поєднанням фактур, а гармонійністю спілок орнаментів і фасонів.

Комбінуємо фасони

Адаптуючи традиції в сучасність, формальності крою вишиванки можуть бути виконані під бажання, тип і потребу жінки. Крім орнаментів, вишиванки відрізняються за типом крою. Вишиванка може бути видовженою, схожою на туніку; може бути стандартної довжини; скроєна  з цілісного полотна, або з декількох полотен; може застібатися, а може мати пазуху (розріз); може бути з коміром або без; може відрізнятися за кроєм рукава, і навіть оголяти плечі... Варіацій вишиванок дійсно багато. Вибираючи фасон вишиванки, жінка повинна покладатися не тільки на принцип «подобається – не подобається», а й обов'язково враховувати особливості своєї статури, спрямованість вишиванки на офіційність, або буденність виходів.

Чудовий союз вишиванки з джинсами або шортами  може успішно освоюватися, як жінками, так і чоловіками, тому обговорення цього питання свідомо опускаємо і звертаємося в бік інших комбінацій з вишиванками, які можуть бути застосовні для різних життєвих форматів.

Вишиванка з джинсами

Вишиванки з м'якими плечовими лініями, округленими воротами – це вишиванки для струнких жінок, офісних бізнес форматів. Такі гарні вишиванки для теплих сезонів і комплектів з жіночними гардеробними одиницями. Наприклад, широкими спідницями. Вишиванки жіночого силуету краще заправляти в нижню частину гардеробного комплекту, або вибирати моделі завідомо зібрані гумкою або поясом. Вишиванка з м'якими лініями, підкреслює ніжність жінки і працює неефективно з суворими спідницями (наприклад, спідницею-олівець), брюками чоловічого силуету. Вишиванки з м'якими лініями об'ємні в силуеті. З одного боку, обсяг – це плюс, тому що жінка завжди відчуває себе комфортно в «великій» речі. З іншого боку, обсяг – це мінус, тому що обсяг не дозволяє використовувати вишиванку в багатошарових комплектах, а, отже, позбавляє вишиванку такої важливої якості, як універсальність.