Фанера є багатошаровим (має не менше трьох шарів) матеріалом, для виготовлення якого застосовують лущений шпон. Кожен шар у ньому симетричний щодо середнього, що природним чином вимагає використовувати непарну кількість шарів - хоча як виняток застосовується і чотиришарова фанера.
Цікавить вологостійка фанера ціна? Дізнатися актуальні ціни на фанеру можна на сайті компанії artkone.com.ua!
Нормативні документи встановлюють обмеження на величину товщини зовнішнього шару для шпону листяної породи - не більше трьох з половиною міліметрів, і хвойної породи - не більше шести з половиною міліметрів. Кожен шар розташовується при склеюванні за структурами волокон перпендикулярно - так досягається відсутність короблення та висока міцність масиву.
Потрібна ламінована фанера ціна? Купити її ви можете в інтернет-магазині artkone.com.ua!
Найнижчий рівень водостійкості має ФК-фанера, у якої шари склеюються карбамідними смолами. Водостійка фанера цього типу застосовується виключно усередині приміщення з обмеженою вологістю повітря. Велика водостійкість характерна для фанери марки ФСФ, що виробляється із застосуванням фенольних смол, і ФБ, коли перед склеюванням шар шпону просочують бакелітовими лаками. Марка ФБ використовується в морській воді та інших агресивних середовищах — наприклад, як обшивка човнів та яхт.
Окрема позиція зайнята ламінованою фанерою, що ламінує (ФОФ), зовнішній шар якої виробляється з комбінованого або березового шпону і обклеюється просоченим синтетичною смолою паперовим матеріалом. Рівень стійкості ламінованих поверхонь до хімічних та атмосферних впливів, а також висока водостійкість дозволила застосовувати ламіновану фанеру в різних будівельних сферах (обшивці, опалубці та інших), у машинобудуванні та суднобудуванні (підлоги та обшивка залізничних вагонів, підлогу автофургонів, палуб так далі), у меблевому виробництві, рекламі (щити, бігборди).
Ламінована фанера має високу зносостійкість і міцність, що значно підвищує її довговічність — вона, по суті, входить до категорії фанери декоративного призначення, яка нормується за ГОСТ 14614-79. В даний час в якості основи виробництва декоративних фанер застосовують не тільки березові композити, але і фанеру зі шпону як порід листяних дерев (липи, осики, тополі та інших), так і хвойних (млини, сосни, ялини).
Особливо привабливою водостійка фанера є для виробників і споживачів кухонних меблів. Кухонний гарнітур, виконаний з декоративної ламінованої фанери, дуже довговічний, привабливий і надійний в експлуатації.