Сир є смачним та унікальним продуктом. Привабливими є його поживність, користь, різноманітний і багатий смак. Але щоб насолодитися справді якісним, корисним польським продуктом, його потрібно вміти правильно обирати. Для того, щоб вибрати якісний продукт, не потрібно бути експертом із сирів. Достатньо перейти за посиланням https://parmezan-store.com.ua/syry/polskyj-syr/ та обрати бажаний вид сиру. Необхідно пам'ятати, що насолодитися справді якісним та корисним польським сиром можна не лише шляхом відповідного вибору, але й шляхом поєднання його з різноманітними стравами. Незалежно від того, чи ви вирішите додати його до салату, піци, сендвіча чи вжити самостійно, сир завжди створює неповторний смаковий досвід та збагачує ваше харчування.

Мережа магазинів Пармезан пропонує як ваговий сир, так і сир в упакуванні. А для правильного вибору достатньо запам'ятати деякі рекомендації щодо вибору сиру.

Зовнішній вигляд

Вибираючи сир, обов'язково потрібно звертати особливу увагу на його зовнішній вигляд у розрізі. Якісний і свіжий сир не матиме тріщини на скоринці або в розрізі самого сиру. Він має бути однорідної структури з рівномірним кольором. Сир не має бути надто яскравим (натуральний сир може бути лише кремового відтінку, але не яскравого помаранчевого), смугастим або плямистим. Якщо в сиру нерівномірне забарвлення або воно білясте, то такий сир не дозрів, а отже, він не має особливого смаку й аромату.

Сир повинен мати правильний малюнок, властивий даному сорту. Бувають овальні або круглі оченята, але якими б вони не були, розташування їх у сирі має бути рівномірним по всій поверхні. Якщо малюнок оченят неоднорідний, то сир виготовлено з порушенням технології або із застосуванням неякісного молока.

Важливим моментом зовнішнього вигляду хорошого сиру є суха поверхня без крапельок вологи.

Варто відмовитися від купівлі, якщо на шматку є підсохлі ділянки, завітрені місця або білий наліт (але не варто плутати кірку у твердих сирів, яка є показником якості цього продукту з обвітреністю).

Склад

У складі небажані будь-які сторонні добавки: консерванти, стабілізатори, ароматизатори.

Склад ідеального сиру на етикетці простий і короткий: молоко, закваска молочнокислих мікроорганізмів, сичужний фермент або інші молокозсідальні препарати (ферменти), допускаються сіль і хлористий кальцій, харчовий барвник анато.

Уважно прочитайте, чи вказано, що це саме сир, а не сирний продукт. У складі сиру не допускається наявність рослинних жирів і пальмової олії.

Ціна та придатність

Звісно, сир має бути придатним принаймні до дня купівлі включно. Але краще, звичайно, купувати сир зі свого роду запасом придатності. Іншими словами, чим він свіжіший — тим краще. Варто пам'ятати, що бувши вже упакованим, сир не дозріває. Термін реалізації справжнього сиру не повинен перевищувати 3 місяців. (Не переплутайте дату виготовлення з датою розфасовки продукту).

Важливо зазначити, що все-таки, вартість деяких продуктів відображає відповідну якість. На 1 кг сиру необхідно 12 л молока, з цього вже може скластися мінімальна вартість гідного продукту.

Вдалих покупок і смачного!