Шини для електрокарів зовні не відрізняються від звичайних, але мають особливості внутрішньої конструкції і по складу гумової суміші і позначаються як EV-шини, тобто шини з низьким супротивом коченню. Їх також можливо встановлювати на звичайні автівки для зменшення витрат палива.

Перед тим як купити шини в Україні для електромобілів потрібно розуміти деякі вимоги і нюанси:

- вага електромобіля набагато більше ніж з ДВЗ;
- центр ваги набагато нижчий ніж з ДВЗ;
- крутний момент величезний, досягається миттєво і шини його повинні витримувати;
- опір кочення повинен бути мінімальним для заощадження заряду батареї;
- зчеплення на сухій і мокрій дорозі надійне з урахуванням високого крутного моменту і ваги авто;
- рівень комфорту і м’якість руху не менше ніж для машин з ДВЗ.

Сьогодні вже всі розуміють, що електромобілі, маючи батарею, приростають в вазі на декілька сотень кг і шини безболісно повинні її витримувати, не втрачаючи екслуатаційних показників.
Таким чином виходить, що при більшому навантаженні на контактну зону протектору шина для електротранспорту повинна бути такою ж аеродинамічною і легкою в обертанні. Деякі дослідники стверджують, що за умов встановлення однакових шин на звичайні бензинові авто і на електрокари на останніх ресурс покришок на 20% менший.

Отже, щоб зберегти тривалий термін експлуатації жорсткість шини повинна бути збільшена, особливо при бічних навантаженнях для зменшення витрат на гістерезісні втрати. Але сучасні технології дозволяють зберегти еластичність боковини при збільшенні поперечної жорсткості. Ефективність EV-шин являється одною з найбільших якостей, особливо коли йдеться про опір коченню. Навіть малі відхилення в конструкції покришок можуть збільшити енергонавантаження, що буде означати необхідність встановлення батареї більшої ємності.

Конструктивна різниця між моделями EV-шин різних виробників медіум чи преміум сегменту може сягати кількох десятків, а може й більше кілометрів загального пробігу на одному заряді батареї.

Виробники автомобільної гуми використовують декілька шляхів маючи на меті знизити шуми і вібрації, а також поглинути звуки які все одно виникли.

Серед інженерних рішень можна зазначити такі конструктивні прийоми:
- Використання зигзагоподібних каналів, дозволяючих поглинати резонанс, що виникає всередині;
- Застосування поперечних канавок плечової зони розширяючих свою ширину до зовнішньої сторони. Така особливість дозволяє більш ефективно відводити вологу убік для зменшення водяного шуму в колісних арках.
- Нерівномірне шахове розташування бічних канавок по бічних зонах для зниження ритмічно-послідовної природи шуму. Така технологія прийнята від виробництва шин для автомобілів зі звичайними двигунами і досить ефективно себе проявила.

Збереження тяги:
- Через більший крутний і гальмуючий момент, щоб уникнути підвищення жорсткості боковини застосовують безшовні бортові кільця.
- Використання високоміцного брекера зі спеціальних металевих сплавів, поглинаючих удари під час руху по нерівним поверхням
На сьогодні технології виробництва постійно вдосконалюються і с кожним новим сезоном асортимент моделей збільшується.