Віскі — сімейство дистильованих міцних алкогольних напоїв, виготовлених шляхом ферментації зернової суміші на основі пшениці, жита, ячменю, кукурудзи. Готовий дистилят витримується в нових або повторно обпалених дубових бочках. Віскі виготовляється в різних країнах, включно з Шотландією, Ірландією, Японією, Канадою та США. Основні різновиди:

  • ірландське;
  • скотч;
  • бурбон;
  • віскі Теннессі;
  • канадське;
  • японське.

Додатково виокремлюють односолодовий сорт, виготовлений із суміші спиртів, дистильованих у межах однієї винокурні, а також купажований продукт. Бленд може містити як зерновий, так і солодовий спирт.

Характерні особливості різних видів віскі

Розпочати огляд варто з продукції Ірландії. Дистилят має м’який і легкий смак, з фруктово-квітковими мотивами та ноткою ванілі. Витримка додає терпкості, з’являється присмак карамелі. Культова торгова марка — Jameson. Родзинка класифікації в Ірландії — категорія Pot Still. Спирт виготовляється шляхом дистиляції в одному мідному перегонному горщику.

Jameson-Single-Pot-Still-whiskey-launch-in-Dublin-2022-2-1024x683.jpg

Далі — скотч, тобто віскі з Шотландії. Купажована продукція відрізняється солодовим і маслянистим смаком. Фініш — інтенсивний, з натяком на спеції. Односолодове віскі розкривається ароматом диму. Він формується внаслідок сушіння ячменю в закритих печах із використанням верескового торфу.

Наступний у рейтингу — бурбон. У складі — мінімум 51% кукурудзи. Солодкий смак напою підсилюється ванільно-карамельними тонами. Також у США виготовляється віскі Теннессі. Назва — відсилання до однойменного штату. Дистилят проходить обов’язкову процедуру фільтрації з використанням кленового вугілля. Це пом’якшує смак. Житнє віскі — ще один різновид. Продукт має глибокий терпкий присмак, що перетікає в сухий посмак.

Канада також спеціалізується на виготовленні житнього дистиляту. Напій не надто популярний у світі, однак пропонує цікаві ванільно-деревні переплетення в смако-ароматичній композиції.

Японія переймає шотландські традиції й технології, однак вдається до цікавих експериментів. Наприклад, спирт інколи витримується в бочках, де раніше зберігали саке. Тара для визрівання часто виготовляється з унікальної породи — дуба Мізунару, який росте виключно в Японії.

Не так давно на ринку з’явилася категорія ароматизованого віскі. Спирт збагачується натуральними екстрактами кориці, кардамону, коріандру. Також додаються фруктово-ягідні акценти. Ароматизована продукція — відгук на зацікавлення споживачів міцного алкоголю.