Кожна вагітність унікальна, тому фахівець може надати індивідуальні рекомендації з лікування печії. Симптоми цього стану можуть зробити найщасливіший період життя кожної жінки нестерпним. Взагалі, печія у вагітних може зникнути, якщо внести зміни до способу життя і раціону харчування. Це потрібно, щоб забезпечити свій комфорт і зберегти здоров’я майбутньої дитини. Якщо є відчуття серйозних та постійних симптомів, треба звернутися до лікаря за подальшими рекомендаціями.

Які симптоми вказують на печію

Печія під час вагітності є поширеним захворюванням, викликаним гормональними змінами і тиском зростаючої матки на шлунок. Симптоми печії під час вагітності можуть включати:

Відчуття печіння в грудях або горлі.

Зригування шлункової кислоти або їжі.

Кислий присмак у роті.

Дискомфорт або біль у верхній частині живота або грудей.

Відрижка або здуття живота.

Відчуття повноти в шлунку.

Чому виникає печія у вагітних

Печія виникає у вагітних жінок з-за кількох факторів, пов’язаних з фізіологічними змінами, які відбуваються під час вагітності:

Під час вагітності організм виробляє більш високий рівень гормону прогестерону.

По мірі росту дитини матка розширюється і чинить тиск на шлунок.

Вагітність може сповільнити процес травлення, що призведе до більш тривалого перебування їжі в шлунку.

В деяких випадках вагітність може спровокувати збільшення вироблення шлункової кислоти, що ще більше сприяє печії.

Як боротися з печією під час вагітності

Замість трьох великих прийомів їжі краще вибирати кілька невеликих порцій протягом дня. Це допоможе запобігти переповнення шлунка і тиск на шлунково-кишковий тракт. Слід визначити продукти, що викликають печію, і уникати їх. До поширених тригерів відносяться гострі, жирні, кислі страви і цитрусові, а також шоколад, м’ята та кофеїн.

Краще не лягати відразу після їжі. Залишатися в вертикальному положенні або здійснити неквапливу прогулянку. Це допоможе стимулювати травлення і запобігти потраплянню шлункової кислоти назад в стравохід. Можна піднімати верхню частину тіла за допомогою додаткових подушок під час сну, щоб зменшити ймовірність кислотного рефлексу вночі.

Тісний одяг може тиснути на живіт, тому слід вибирати одяг вільного покрою. Жувальна гумка без цукру після їжі може стимулювати вироблення слини, яка допомагає нейтралізувати шлункову кислоту. Також варто обмежити кількість споживаної рідини.