Настільні ігри – це прекрасний спосіб проведення часу родиною у вільний час або у вихідні дні. Головне – грати в те, що підходить та подобається саме вам. Асортимент настілок такий широкий, що розбігаються очі. Тому важко зрозуміти, яка з них буде найцікавішою та захопливою для всіх, що потрібно врахувати при виборі. Далі поговоримо детальніше.

Популярні категорії ігор

Вибрати хорошу настільну розвагу дуже важливо, адже така забава дозволяє цікаво заповнити вечір, чудово повеселитися та провести час у колі близьких. Серед різних видів настільних ігор для дітей і дорослих найпопулярніші варіанти таких категорій:

  • стратегії – тут запорукою досягнення перемоги є планування та стратегічне мислення;
  • логіка та координація – такі ігри цікаві, захопливі, вони допомагають в удосконаленні пам'яті, розвитку уяви та фантазії;
  • асоціації – у них немає ніяких проблем із правилами, а тільки захватний процес, де кожному буде цікаво: і дитині, і бабусі, і страшному зануді, якого ніяк не вдавалося втягнути в гру;
  • карткові – це знахідка, коли немає великого столу й не треба викладати безліч компонентів із величезної коробки.

У кожній категорії нескладно знайти як мінімум 5 варіантів, що дозволяють проявити здібності та провести час цікаво та з користю.

Поради, які допоможуть вибрати ідеальну настільну гру для всієї родини

Вибирати гру для всієї родини потрібно зважено та ретельно. Враховуючи декілька основних правил, можна вибрати захопливий варіант, який надовго зацікавить домочадців та дозволить весело провести час разом:

  • Вік гравців. Існує дуже багато розваг для різного віку, але на деякі є віковий ценз: від 18 років. Якщо хочете грати з дітьми, майте на увазі, що більшість настільних ігор розраховані на вік від 8–10 років, малюкам буде складно в них грати, проте виробники дуже часто випускають дитячі варіанти.
  • Жанр. Це один із найважливіших критеріїв. Наприклад, якщо у вашій компанії є маленькі діти, їм не буде цікава гра в асоціації. У малюків просто немає великої кількості знань та обмежений словниковий запас, тому така розвага їм буде просто незрозуміла. Для дітей молодшого віку можна купити пазли https://yuki.ua/pazly/. У продажі їх можна знайти з будь-якими зображеннями. З особливою цікавістю дітвора складатиме сюжети з улюбленими героями казок чи мультиків.
  • Кількість гравців. Теж важливий чинник під час вибору настолок. Зазвичай максимальна кількість гравців – 6-7 осіб, є ігри для двох, а є ті, які розраховані тільки на компанію.
  • Тривалість. Деякі ігри, такі як «Монополія», можуть займати по кілька годин. Якщо в ній беруть участь маленькі діти, краще вибирати варіант не більше ніж на 30–40 хвилин – утримати дитячу увагу довше буде складно.

Після того як ви вибрали ідеальний варіант, настав час повеселитися! Зберіть усіх разом, встановіть гру та приготуйтеся чудово провести час. Можливо, ви навіть захочете влаштувати сімейний турнір, щоб подивитись, хто виявився найкращим!