Спальний мішок – корисна річ, причому не лише для тих, хто полюбляє походи, але й для тих, хто постійно мерзне. Однак сьогодні ми поговоримо при вибір такого предмета саме для прямого їх призначення. Причому наша тема – зимові спальники. Варто розповісти про певні нюанси, на які не завжди звертають увагу. Отже, поговоримо про те, як купити спальний мішок зимовий.
Основна інформація: чим відрізняється зимовий спальник від демісезонного
Ключова риса зимового – у температурному режимі, при якому його вдасться експлуатувати. Такі вироби поділяються на певні групи, тому дуже важливо уважно вивчати етикетку. Варто враховувати форму, наявність капюшона і доволі товстого утеплювача.
За формою для холодної пори року бувають у вигляді ковдри та кокони. Останній варіант – краще рішення, адже має :
- капюшон, який можна затягнути під власні розміри голови;
- ергономічну форму – звуження в області ніг, а також може бути присутнє додаткове утеплення в цьому місці. У такий спосіб краще зберігається тепло;
- компактні розміри. Це зручно, оскільки для походу взимку й без того потрібно багато чого брати.
У зимових спальних мішках можуть бути додаткові внутрішні або зовнішні вкладки. Це підвищує вартість, але додає комфорту. Ціна на спальник зимовий військовий завжди вища, тому що він зшивається міцнішими нитками, має додаткове негорюче покриття, декілька вкладок, що робить його універсальним.
Вибір спальника за температурним режимом
Дуже важливо знайти відповідний температурний режим, тому треба уважно варто читати характеристики чи інформацію на етикетці. Отже, існує 3 основні позначки температури:
- максимальна. Визначає, при яких показниках буде комфортно спати без перегріву;
- мінімальна комфортна. Передбачає зручний комфорт із закритою блискавкою;
- мінімальна екстремальна. При цій температурі буде прохолодно, але не станеться переохолодження.
Основний орієнтир – це температура комфорту. Для зимового варіанту цей параметр повинен бути не менше ніж -10 °C.
Вибір утеплювача: не все так просто
Кількість утеплювачів величезна. Однак що ж вибрати? Перша група матеріалів – це синтепон. Він найдешевший, отже, і спальник із ним буде коштувати недорого. Для зими найгірший варіант, адже погано утримує тепло, важкий, та ще й збивається грудками.
Пух – хороше рішення, адже чудово гріє. Спальник буде легким і займатиме мінімум місця. Але й без недоліків не обійшлось – він дорогий, до того ж набирає вологу. Тому потрапляння його в вологе середовище небажано, адже пух втрачає свої зігрівальні властивості.
Оптимальним рішенням, якщо вологості не уникнути, буде синтетичний наповнювач. Він щільний, тримає форму, не збивається. Також не має властивості набирати вологу, а в разі намокання швидко сохне.
Розмір спальника: це дуже важливо
Звісно, є моделі не для кожного зросту – переважно градація стандартна. Однак варто прагнути знайти модель, максимально близьку до рекомендацій, приводяться далі. Так, до зросту додайте 30 см – це й буде ідеальною довжиною. Також врахуйте, що запас у спальнику можна заповнювати речами, які не люблять низьких температур (наприклад, ліхтарики, акумулятори, смартфон тощо).
Ще один параметр – це ширина. Найбільше моделей – 75–80 та 100 см. Оскільки вибираєте зимову модель, найімовірніше, це буде кокон, тому дуже багато простору для того, щоб розвертатись всередині та зручно вмощуватись, бути не повинно. Ідеальний варіант – «приміряти»; якщо це неможливо, то орієнтуйтесь на ширину плечей.