Часті стреси, незбалансований раціон, супутні захворювання — ці та інші фактори несприятливо впливають на жіноче здоров’я. Щоб зберегти його та якість свого життя, необхідно регулярно записуватися на огляд у гінеколога. Цей лікар контролює стан репродуктивної системи жінки на різних етапах її життя. Розповідаємо, чому важливо відповідально ставитися до свого здоров'я кожній представниці слабкої статі, надаємо корисні поради для успішного візиту до гінеколога.

Як часто треба відвідувати жіночого лікаря

Відвідувати гінеколога необхідно, починаючи з раннього віку. Варто показати спеціалісту дівчинку перед садочком та школою. Особливу увагу варто приділити цьому питанню батькам підлітків. У цей час у дівчаток розпочинається період статевого дозрівання, процес якого потребує оцінки спеціаліста. Огляд гінеколога потрібен також після початку менструації. Перед початком статевого життя він дасть цінні поради, котрі допоможуть підготуватись до нового періоду в житті.

Дорослим жінкам треба відвідувати гінеколога щороку у віці до 35 років. Тим представницям прекрасної статі, які пройшли цей віковий рубіж, проходити огляд необхідно кожних пів року. Крім того, таку частоту відвідувань спеціаліста рекомендують пацієнткам із хронічними захворюваннями.

Консультація жіночого лікаря потрібна при зміні статевого партнера, перед плануванням вагітності, пацієнткам, у яких розпочинається клімактеричний період. У разі потреби лікар також допоможе підібрати контрацептиви.

Коли потрібні позапланові консультації гінеколога

Небажані симптоми повинні стати причиною звернутися до лікаря в екстреному порядку. До них належать:

  • порушення менструального циклу, у тому числі кров'янисті виділення між місячними;
  • кровотечі після настання клімаксу;
  • рясні чи мізерні менструальні виділення;
  • свербіж та дискомфорт в інтимній зоні;
  • зміна кількості, консистенції та запаху виділень із піхви;
  • біль внизу живота;
  • больові відчуття під час статевого акту;
  • проблеми з сечовипусканням (печіння, дискомфорт, часті позиви).

Труднощі з зачаттям також входять у компетенцію гінеколога. Якщо протягом року при незахищених та регулярних статевих актах не наступила вагітність, необхідно звернутися до лікаря.

Як правильно вибрати гінеколога

Варто один раз приділити час вибору надійної клініки, щоб користуватись її послугами довгі роки. Так, говоримо саме про установу, а не конкретного фахівця. Наприклад, відомий у Києві медичний центр «Візіум» пропонує послуги високого рівня, зокрема у сфері гінекології та акушерства. Це означає, що в клініці працюють кваліфіковані спеціалісти, котрі допоможуть ефективно впоратися з проблемами.

Крім того, в медичному центрі є все необхідне, щоб провести якісну діагностику та лікувальні процедури. Тут строго дотримуються стандартів та правил безпеки, забезпечують повну конфіденційність.

Як підготуватись до консультації у гінеколога

Багато жінок відкладають візит до жіночого лікаря. Але потрібно розуміти, що багато захворювань репродуктивної системи на перших етапах свого розвитку не мають яскраво вираженої симптоматики. При відсутності своєчасної допомоги можуть розвинутись ускладнення, аж до безпліддя та новоутворень. Тому потрібно відкинути всі сумніви й записатись на консультацію до жіночого лікаря. Краще проходити огляд на 5–10 день менструального циклу. Щоб підготуватись до нього, потрібно дотримуватись таких простих правил:

  • прийняти душ (без засобів інтимної гігієни, які можуть вплинути на аналізи) та одягнути чисту білизну;
  • уникати статевих актів за добу до візиту в клініку;
  • не використовувати вагінальні супозиторії за 3 доби до огляду;
  • спорожнити сечовий міхур безпосередньо перед оглядом — це допоможе уникнути дискомфорту під час пальпації.

Візити до гінеколога повинні стати регулярною процедурою для кожної представниці прекрасної статі. Системність оглядів — запорука збереження репродуктивного здоров’я.

Источник: visium-clinic.com.ua