Сонячна енергія без перебільшення унікальна, адже вона є джерелом, яке здатне гарантувати не лише економію, але і повністю забезпечити ваш будинок ресурсом для функціонування всіх приладів. Експерти у сфері сонячної енергетики Солар Гарден розкажуть детальніше, але максимально просто, яку ж станцію обрати, щоб її використання стало зручним та вигідним.

Що таке СЕС та з чого вона складається

Сонячна електростанція – це система приладів та фотомодулів, які забезпечують отримання енергії від сонця і трансформацію її в електрику, яка йде на побутові прилади. Це чудове рішення не лише у випадку, коли підведення комунікацій неможливе, але і в ситуаціях, коли прагнете мати автономне джерело енергії.

Якщо вирішили купити сонячно електростанцію, то корисно буде розібратись, з яких же компонентів вона складається. А це:

  • панелі – фотоелементи, які перетворюють енергію сонця в постійний електричний струм, вони є елементом генерації;
  • контролер заряду – регулятор рівня напруги та струму, що йде від панелей під час зарядки акумуляторів;
  • інвертор – перетворювач постійного в перемінний струм, який використовується для побутових приладів;
  • акумулятори – накопичувачі енергії, які здатні за необхідності віддавати її в мережу будинку;
  • лічильник – він двонапрямний, його використання необхідне в разі продажу енергії в мережу за умовами «зеленого тарифу».

Це максимальна комплектація, однак набір змінюватиметься залежно від типу станції, яку оберете для свого дому.

Види та призначення СЕС: яка підійде для дому

Існує 3 основних види сонячних станцій, які можуть використовуватись для приватних будинків. Це автономна, мережева та гібридна. Кожна має свої особливості, які потрібно враховувати перш ніж обрати.

Автономна забезпечить безперебійне постачання електроенергії приладам будинку при умові експлуатації в ізольованій системі. Це актуально, коли немає можливості під'єднатися до централізованої системи. Для цих СЕС комплектація буде максимальна, адже вдень, під час генерації енергії вона частково йде на споживання, надлишки накопичуються в акумуляторах. Вночі функціонування приладів відбувається за рахунок використання енергії з АКБ, якщо вони розряджаються, то від дизель-генератора.

Мережева станція дає можливість не лише економити, але і заробляти продаючи енергію в мережу за умовами «зеленого тарифу». Тут не відбувається накопичення. Вироблена енергія використовується для приладів в моменти генерації, надлишок відразу йде в мережу.

Гібридні поєднують функції описаних вище. Їх ще часто називають резервними, оскільки вони з одного боку дають можливість знизити залежність від централізованої інженерної системи, з іншого отримувати прибуток при продажі надлишків.

Яку станцію обрати залежить в першу чергу від стабільності подачі енергії з централізованої системи та її якості, локації будинку та побажань щодо отримання прибутку від такої СЕС. Комплектація та потужність може бути різною. Підібрати оптимальний варіант можна зі спеціалістом.