18 березня, проєкт YouTube впровадив можливість позначати власні відео маркуванням, що вказує на елементи, створені ШІ. Після завантаження, під контентом з’являтиметься відповідний прапорець. Зокрема, це стосується, наприклад штучно створених сцен, які не мають зв’язку з реальними подіями. При цьому, як вказується у блозі компанії, ця можливість запобігатиме поширенню фейків та введенню користувачів в оману. Але, щоб трошки відпочити, можна активувати бонуси b-p.com.ua, які допоможуть грати у слоти з користю.

Про можливості нового інструменту студії Ютуб

Хоча, власники каналів будуть зобов’язані відмічати матеріали, які містять згенеровані частини, їм не доведеться перераховувати застосовані ШІ-інструменти та мету. При цьому, функція запрацює для всіх гаджетів протягом найближчих тижнів. У якості прикладів, які потребують маркування, компанія наводить такі матеріали:

  • Використання “цифрової” копії обличчя або голосу реальної людини;
  • Штучна обробка реальних подій або краєвидів;
  • Огляд вигаданої події, який виглядає реалістично (наприклад, рух торнадо до міста).

Ознайомитися з повним переліком прикладів можливо через довідкову сторінку платформи. А, щодо відміток, Ютуб може встановлювати їх автоматично. Це робиться, якщо людина не розмістила її під час публікації.

Додатково, більшість контенту буде містити мітку у межах розгорнутого огляду. Але, роботи, що стосуються, наприклад фінансів або здоров’я, міститимуть її на самому відео. Спочатку, ця можливість запрацює у мобільних застосунках, а потім - комп’ютерах та телевізорах. Окремо, Ютуб має на меті ймовірне запровадження санкцій проти людей, які постійно порушують правила щодо ШІ-позначок.

Акцент на чесність користувачів та винятки

Керівництво компанії цілковито покладається на чесність авторів, які публікуватимуть власні відео у майбутньому. Тобто, хоча ресурс і має необхідні інструменти для виявлення штучних маніпуляцій з відео, вони спрацьовують не завжди. Власники сторінок на Ютуб можуть не додавати позначку “генерації ШІ” в окремих випадках. Наприклад, це контент, у якому застосовано фільтр краси або ефект розмиття фону. А, згідно з матеріалом TechCrunch, відповідна позначка не знадобиться, якщо для відео створювався сценарій або рядок субтитрів.