Зростання популярності онлайн-шопінгу серед українців, зумовлено доступністю онлайн-платформ та широким асортиментом іноземних товарів. Люди частіше користуються промокодами та роблять розумні покупки.
Codes, один з провідних агрегаторів зі знижок, промокодів і акцій від понад 200 компаній-партнерів, щорічно представляє понад 5 000 нових промокодів. Активні клієнти Codes можуть заощадити до 4 000 гривень на рік. В компанії завжди радять людям робити свої покупки обдумано та не поспішати, оскільки часто можна зекономити значну суму грошей.
До списку платформ, де користувачам пропонують вигідні й безкоштовні промокоди на знижки та звертають увагу на акції в онлайн-магазинах увійшли:
- iHerb
- Megogo
- Онлайн-казино
- Магазин "Алло"
- Платформа бронювання житла Booking
Понад 60% українців щонайменше один раз купували товари або послуги через Інтернет. Навіть з великою підтримкою вітчизняного виробника, починаючи з 2022 року, значна кількість споживачів віддає перевагу замовленню товарів у закордонних інтернет-магазинах та маркетплейсах.
Аналіз кодів та промо-акцій закордонних брендів, який провів інформаційний портал codes.com.ua, показує, що у 2023 році попит на промокоди іноземних магазинів зріс на 30% у порівнянні з попереднім роком. Основні країни, де роблять замовлення, - США та Китай, завдяки високій якості продукції та конкурентним цінам.
Українці часто замовляють на закордонних сайтах електроніку, одяг та взуття, а також товари для дітей. Особливо активні замовлення та активація промокодів спостерігалися в першому півріччі 2023 року на платформах AliExpress, Amazon, Ebay, Carters, Gap та Victorias Secret.
Попри підвищену популярність українських брендів, багато українців залишаються вірними закордонним магазинам через співвідношення ціни та якості продукції. Крім того, для багатьох споживачів важливий саме бренд, а не ціна. Проте під час міжсезонних розпродажів кількість замовлень та запитів на промокоди зростає в 12 разів, що свідчить про зовсім протилежну ситуацію.
Загалом після зростання курсу валют українці стали активніше шукати можливості економії та рідше роблять спонтанні покупки. Більшість людей уважно ставляться до акцій та цін, шукаючи неочевидні шляхи економії.