За останні декілька років світ вінілового звуку переживає неймовірний ренесанс, тиражі вінілових платівок ростуть щомісяця, і все більше людей задумуються над тим, щоб спробувати й собі перейти з цифрової музики на вініл. Одразу варто зауважити декілька моментів. Прослуховування вінілу сильно відрізняється від звичного для більшості користувачів процесу. Не вийде, як в сервісі потокового аудіо, в декілька кліків вибрати потрібний трек, і за бажанням перемкнути його через сорок секунд. Вініл це медитативний ритуал, який потребує певної послідовності дій, платівку перед початком відтворення необхідно почистити спеціальною щіткою, а неписані правила говорять про те, що альбом потрібно слухати повністю, від початку до кінця. Звичайно, ніхто не забороняє ці правила порушувати, просто враховуйте, що специфіка вінілу підходить далеко не кожному. До того ж це задоволення не з дешевих. Що цікаво, з часом найдорожчим елементом часто стає колекція платівок, яка розростається до неймовірних масштабів. Але для початку вам буде достатньо придбати лише декілька альбомів улюблених виконавців, і основні витрати все ж будуть пов'язані із купівлею програвача. Якщо подивитися каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/, то можна побачити понад дві сотні моделей, більшість з яких відверто недешеві. Але навіть якщо ваш бюджет обмежений, вибрати буде з чого. Варто лише розуміти, внаслідок чого відбувається економія, і з якими підводними каменями можна зіткнутися, купуючи вініловий програвач початкового рівня.
Ключові характеристики вінілових програвачів
Одразу звернемо вашу увагу, що програвач вінілу це лише частина аудіоланцюга. Як мінімум вам ще знадобиться фонокоректор та акустична система, плюс комутаційні кабелі, щоб все це з'єднати між собою. Почнімо з фонокоректора. Це спеціальний пристрій, який відповідає за підсилення сигналу з головки звукознімача. Без нього звук буде настільки тихим, що ви майже нічого не почуєте навіть на найпотужніших колонках. Фонокоректор напряму впливає на якість звучання, і його вартість нерідко може перевищувати десятки тисяч гривень. Хороша новина в тому, що часто вінілові програвачі, особливо початкового та середнього рівнів, постачаються із вбудованим фонокоректором та окремими виходами в обхід нього. Це дозволить вам зекономити на початковому етапі, а за бажанням в майбутньому придбати окремий пристрій. До речі, якщо ви вже маєте бездротову акустичну систему, то обирайте програвачі з вбудованим модулем Bluetooth. Це дозволить транслювати звук напряму на ваші колонки або безпровідні навушники, і зекономити на купівлі додаткової акустики.
Декілька слів про дизайн та матеріали. Нерідко вініловий програвач підбирається в тому числі як елемент інтер'єру, і він повинен мати солідний та дорогий вигляд. В дорогих моделях використовується дерево, або МДФ. В простіших можна зустріти пластик або алюміній, хоч це не найкращий варіант з точки зору віброізоляції.
Ще цікавий момент пов'язаний з автоматикою. Існують повністю автоматичні або повністю ручні моделі. В першому випадку відтворення запускається однією кнопкою, а після завершення тонарм самостійно повертається у вихідне положення. В ручному режимі всі операції доведеться провести самостійно. В бюджетних програвачах поширений проміжний варіант, який називається автостопом. Тобто запустити відтворення доведеться вручну, але в кінці воно зупиниться без вашого втручання.
І на завершення про головки звукознімача, які ще називають картриджами. Це один з ключових елементів вінілового програвача, і саме його найчастіше змінюють в процесі використання з метою покращення якості звуку, підвищення деталізації та ширини сцени. Ще врахуйте, що голка має свій ресурс, зазвичай не більше 600-1000 годин, після чого її також треба буде замінити.