Власники автономного опалення знають, наскільки важливо забезпечувати постійний рух теплоносія в трубах. Теоретично можливо створити природну циркуляцію, коли тиск усередині системи утворюватиметься внаслідок нагрівання рідини. Але при цьому повинні бути правильно виконані ухили, підібрано діаметр трубопроводів, а також дотримано кілька додаткових умов.

Вирішить проблему циркуляційний насос для опалення. Він створить необхідний тиск у контурі, і переміщатиме по ній воду із заданою швидкістю, навіть за її недостатньої температури.

Що це таке і навіщо вони потрібні?

Циркуляційні насоси є гідравлічними пристроями, які є ключовим елементом опалення будь-якої будівлі, будь це багатоповерховий або приватний будинок. Як уже говорилося раніше, основна функція даних агрегатів полягає у забезпеченні примусового транспортування рідини у замкнутому контурі.

Їх використання також допомагає скоротити час нагріву радіаторів, за рахунок чого в приміщенні, що опалюється, температура підвищується значно швидше. Часто місцем розміщення служать підсобні приміщення, але деякі моделі дозволяють проводити монтаж безпосередньо на трубопроводі.

Конструкція такого виробу досить проста – це два патрубки, розташовані на одній лінії, що з'єднуються між собою фланцевим або різьбовим з'єднанням, що мають електродвигун та робоче колесо. Найчастіше матеріалом виготовлення служить чавун. Це обумовлено його фізичними властивостями, сплав має гарну теплоізоляцію.

Циркуляційні насоси для опалення бувають двох типів:

  • Сухі. Вони ротор не поміщений у воду. Герметичність гарантується наявністю ковзного ущільнювача. До безперечних плюсів такого варіанта виконання відносять його високу продуктивність (до 85%), до недоліків – сильний шум та великі габарити.
  • Мокрі. Особливість конструкції полягає у повному зануренні ротора в рідину. Завдяки цьому забезпечується невелика вага та шумність. «Мокрі» моделі мають попит у власників приватних будинків. Цьому сприяє і те, що пристрій може безвідмовно прослужити без технічних оглядів більше десятка років.

До вибору цього обладнання потрібно підходити уважно.

Принцип роботи

Для більшого розуміння розглянемо принцип роботи з прикладу. Маємо квартиру, де для опалення встановлено газовий котел. Вода, нагріваючись до заданої температури, починає свій рух опалювальною системою. Після проходу через всі приймачі тепла, трохи остигла рідина за допомогою насоса відправляється в розширювальний бак, а потім в котел для повторення циклу.