Для повноцінної роботи ортопедичних, хірургічних, неврологічних та інших відділень сучасних клінік потрібен негатоскоп. Його наявність – один із чинників, який впливає на точність аналізу знімків та, відповідно, на правильність діагнозу. Саме він допомагає стоматологам вчасно виявити гранульоми та кістозні утворення, нейрохірургам – побачити, в якій ділянці мозку гематома, ендокринологам – визначити розміри та особливості будови залоз.

Негатоскоп: призначення та особливості конструкції

Важливо, щоб томограми чи рентгенівські знімки були якісно підсвічені. Тоді лікар матиме можливість ретельно проаналізувати кожен квадратний міліметр плівки та зіставити всі відтінки сірого. Для цього використовують негатоскопи.

Особливості їх будови:

  1. Корпус виготовлено з пластику або зі сплавів різних металів. Від того, які матеріали були використані, залежить загальна маса пристрою та рівень захисту його елементів від зовнішніх чинників.
  2. Екран з акрилового або з матового органічного скла забезпечує рівномірне розподілення світла. Для фіксації знімків на склі є притискні лапки чи коліщатка.
  3. LED-лампи розміщені так, що вся площа зображення однаково освітлена. Вони безшумні, не мерехтять, їхнє світло яскраве настільки, що навіть щільні плівки чудово проглядаються.
  4. Додатково можуть бути оснащені регуляторами яскравості, магнітами для прикріплення до металевих вертикальних поверхонь, руків’ями для перенесення портативних моделей.

Будова негатоскопів нескладна, але технічні характеристики їх складових значною мірою впливають на точність діагностики.

Який негатоскоп вибрати?

Вид пристрою, який варто придбати для медичного закладу, визначається типом плівок, з якими переважно працює медперсонал. Для багатьох відділень достатньо компактних однокадрових (площа екрана 360х440 мм) або двокадрових негатоскопів. Якщо є потреба одночасно переглядати кілька знімків для, наприклад, спостереження динаміки лікування, тоді потрібен прилад відповідних розмірів. Варто зважати й на те, наскільки часто доведеться його переміщувати, та вибирати з портативних чи стаціонарних варіантів. 

Основні характеристики та типи негатоскопів

Потужність, розмір, вид джерела світла та його колірна температура, тип екрана – це основні параметри, за якими вибирають негатоскоп. Ціна пристрою залежить від них та від його типу (одно-, дво- чи трикадровий, загального чи спеціального призначення, з додатковими опціями чи без них).

Компанія Maestro Medical пропонує негатоскопи та інше професійне обладнання для медичних закладів. Воно забезпечує успішне розв’язання непростих завдань, професійний розвиток фахівців та розбудову сучасної медицини загалом.