Технологія енергозберігаючого будівництва «Пасивний будинок» - сьогодні ця тема починає цікавити все більше і більше людей не тільки в Європі, але й в Україні і країнах СНД. Не в останню чергу інтерес до теми енергозбереження викликаний неухильно погіршується кліматом і постійно зростаючими цінами на газ і нафту. Якщо вас цікавить тема енергозбереження, звертайтеся на adamson.ua.

Більшість вчених і дослідників сходяться на думці, що людина, навіть якщо він не є головною першопричиною цих змін у природі, щонайменше, чинить серйозний вплив на негативний розвиток існуючої ситуації. Експерти у сфері енергетики постійно вимагали, в основному від промислових країн і країн, стрімко нарощують темпи промислового виробництва, не просто значного, але радикального скорочення використання природних ресурсів і непоновлюваної енергії. І все ж досі найбільший джерело забруднення навколишнього середовища – це продукт згоряння горючих корисних копалин у великих кількостях. Велика частина CO2 утворюється також внаслідок опалення житлових будинків. Витрачається при опаленні теплова енергія може бути заощаджена за допомогою технології будівництва «пасивний дім».

Технологія пасивний будинок була винайдена німецьким вченим Файстом. Фізик-будівельник за фахом, він розраховував енергетичні баланси будівель до тих пір, поки йому не вдалося вирахувати показники такого будинку, яке при правильному виконанні взагалі більше не вимагало спеціальної системи опалення – пасивний будинок. Енергетична концепція пасивного будинку дозволяє знизити витрату енергії в новобудовах у 8-10 разів.

Що стосується фундаментів пасивних будинків, то тут проектувальники, як і раніше, знаходяться в не до кінця врегульованої правової ситуації по багатьом ізоляційних матеріалів, ще немає необхідних сертифікатів для складових їх будівельних матеріалів в необхідній для пасивного будинку ступеня ізоляції.

Після прийняття деяких нормативних поправок про тепловий захист будівель вдається підвищити рівень енергозбереження в багатьох споруджуваних будинках, проте багато будівельні компанії все ще намагаються заощадити кошти, за рахунок економії на енергоефективності будівель, що будуються. Надалі вже були прийняті нові, більш обов'язкові норми, без виконання яких будівля не може бути здано в експлуатацію. Також держава активно підтримує підприємства та організації, які розробляють і впроваджують нові можливість енергозбереження.