Більшості відвідувачів закладів громадського харчування потрібні дві речі: гарна якість страв і швидка подача. Якщо потрібно обслуговувати одного клієнта за годину, то швидкість приготування замовлення не має особливого значення. Але якщо зала повна людей і кожне замовлення різне, на допомогу приходять професійні пароконвектомати

Що таке пароконвектомат?

Це вдосконалений наступник традиційної конвекційної печі - модернізований пристрій, який здатен виконувати функції духовки, сковорідки, кухонної плити та аерогрилю. Його робота ґрунтується на подачі теплого повітря всередину за допомогою спеціальних вентиляторів, що забезпечують горизонтальний рух. Далі повітря надходить у спеціальні фільтри, які видаляють частинки жиру та повертають його вентиляторам. Завдяки цьому температура по всій камері стала, що дозволяє їжі швидко й рівномірно запікатися.

Головні переваги пароконвектоматів

Найважливішою перевагою пароконвектомату є можливість приготування багатьох страв одночасно. Це суттєво впливає на ефективність та швидкість роботи персоналу, економить електроенергію та воду (до 60%). 

Гарна теплоізоляція печі дозволяє швидко підвищувати температуру камери пристрою. Це сприяє заощадженню до 90% жиру за рахунок мінімального обприскування продуктів олією тільки для смаку. У результаті виходять страви, що мають здорову харчову цінність. 

У цьому пристрої є вбудований комп'ютер, що дозволяє запам'ятовувати рецепти, що значно полегшує його експлуатацію.

Приготування страв у пароконвектоматі займає менше часу на 10-15% - вони випікаються поступово, їх не потрібно перевертати. Немає необхідності контролювати цей процес, адже їжа ніколи не пересихає та не пригорає.

За рахунок пропарювання камери здійснюється термічна обробка страв за сучасною технологією, що забезпечує збереження високих їх смакових якостей і запаху. Вони залишаються соковитими і насиченими вітамінами. Навіть розігріті у пароконвектоматі страви не втрачають смаку, запаху та естетичної цінності.

Оскільки у пароконвектоматах під час випікання використовується пара, це дозволяє приготованим стравам довго зберігати природну вологість. Так що можна не хвилюватися, що вони будуть надто сухими, як це іноді буває у звичайному грилі. 

Особливості приготування страв у пароконвектоматі

Ця кухонна техніка підходить для приготування всіх видів страв, окрім макаронів, риби, м'яса у фритюрі. Однак її не рекомендують для супів, млинців, соусів. Для них потрібне інше спеціальне обладнання.

Теплова обробка продуктів у пароконвектоматі відбувається за допомогою примусової конвекції. Розподіл вентилятором гарячих повітряних потоків і вплив парою поєднуються у різних режимах. Завдяки цьому можна розігрівати заморожене м'ясо, рибу, овочі та гриби,  тушкувати, запікати, обсмажувати, готувати на пару. 

Температура в пароконвектоматі може коливатися від 30 до 250 ºС. При належній кваліфікації та досвіді кухарів машина готує, витрачаючи на 10-50% часу менше, ніж при традиційному способі. Рибні, м'ясні, другі страви, приготовлені в пароконвектоматі, не вимагають жиру. 

Втрати ваги м'ясних продуктів на 60% менші, ніж при використанні іншого сучасного обладнання.

Приготування риби в пароконвектоматі може тривати від 5-7 хвилин до години. Сьомга, карась, мінтай, тріска - морські або річкові сорти - виходять рівномірно приготовленими та зберігають поживні смакові якості. Їх можна готувати повністю, порційно, філе, окремо, з овочами. За бажанням рибу попередньо маринують 30-40 хвилин.

Картоплю в пароконвектоматі можна приготувати десятками способів: 

  • на пару, 

  • запікати, 

  • смажити, 

  • зробити галушки. 

Простотою технології та збереженням смакових якостей виділяється картопля, запечена в пароконвектоматі (його ще називають картоплею по-сільськи). Картоплю треба тільки порізати, посолити, побризкати злегка олією, додати спецій і перемішати. Завдяки конвекції при 175-180 ºС картопля по-сільському в пароконвектоматі за півгодини отримує золотисту хрустку скоринку по краях. Таке частування прикрасить святковий стіл як самостійний делікатес чи гарнір.

Приготування котлет при температурі 230-250 ºС у пароконвектоматі займає 10-20 хвилин. Вони будуть соковитими, ніжними, пишними. Такими ж за дотримання технології вийдуть голубці в пароконвектоматі, час приготування яких становить 15-20 хвилин. Рис та овочі будуть розсипчатими та збережуть корисні властивості, що містяться в них.

Однак пароконвектомати потрібно завжди тримати в ідеальній чистоті. Адже залишки та запахи старої їжі можуть зіпсувати смак нових страв. Тому потрібно використовувати професійні миючі засоби, які гарантують безпечну обробку поверхонь пристрою.