Кількість захворювань, пов'язаних з діяльністю опорно-рухового апарату, останнім часом суттєво збільшується. Тому застосовуються різні методи відновлення, серед яких особливе місце займає кінезітерапія. Вона є окремим видом лікувальної фізкультури, в якій лікування відбувається за рахунок руху. Розберемося з тим, що таке кінезітерапія та коли її призначають.
Основні завдання кінезітерапії
Не зважаючи на те, що кінезітерапія належить до списку досить молодих лікувальних фізкультур, останні 10 років вона почала користуватися великим попитом. У своєму складі вона містить цілий комплекс тренувань у яких застосовується спеціально передбачене устаткування. Підбір програми в Центрі Health Life відбувається окремо для кожної людини з урахуванням її списку захворювань та особливостей, властивих конкретному організму.
До основних завдань, які вирішує кінезітерапія, відносять:
- посттравматичне чи післяопераційне відновлення;
- профілактику та усунення захворювань, що стосуються хребта;
- зміцнення загального стану.
Особливість кінезітерапії полягає в тому, що при її застосуванні до мінімуму зводиться процес застосування лікарських препаратів. Поширення ефекту від лікувальної фізкультури йде не на один орган, а на організм загалом. У порівнянні з іншими методиками цей спосіб має найменшу кількість протипоказань та побічних явищ. Кожна з вправ, яка входить до комплексу лікувальної фізкультури, є безпечною для здоров'я.
Показання до процедури кінезітерапії
- міжхребцеві грижі;
- сколіоз та інші види викривлень;
- біль у суглобах та спині;
- остеохондрози;
- м'язова дистрофія;
- парези різної природи;
- періартроз;
- коксартроз;
- відновлення після проведеної операції.
Якщо ж розглядати протипоказання, то умовно їх можна розділити на відносні, які можуть розглядатися окремо в кожному випадку, та абсолютні, при яких кінезітерапія заборонена повністю:
- наявність інфекційних захворювань;
- пухлини злоякісного характеру;
- переломи;
- закриті та відкриті крововиливи.
Принципи кінезітерапії
В основі кінезітерапії знаходиться наступних 5 основних принципів:
- систематичність - щоб відновлення функцій руху пройшло швидше, заняття повинні виконуватися регулярно;
- від простих вправ до складніших - освоєння рухів та вправ має бути максимально поступовим із запровадженням навантажень через певні проміжки часу з урахуванням часу, необхідного для адаптації організму до чогось нового;
- контроль та наочність - досягнення результату можливе лише у разі постійного контролю з боку інструктора та доктора;
- дотримання принципів правильного дихання – дуже важливо навчиться правильно дихати під час виконання занять. Це допоможе не тільки розслабитися, але і зняти болючі відчуття у разі їх наявності;
- індивідуальність - під час побудови тренувань обов'язково враховуються індивідуальні особливості організму.
На основі всіх вищезазначених принципів будується кінезітерапія, що допомагає досягти результатів.