Як підготується до вступу до університету?

Цей період у житті підлітка є одним із найскладніших. Потрібно ухвалити кілька важливих рішень, які визначать наступні роки, а, можливо, і все життя, підготувати документи, скласти іспити та впоратися з неймовірною напругою та тиском, який чинить навколишній світ.

Підготовку слід розпочинати задовго до того, як ви отримаєте атестат про середню освіту, який можна отримати на ukrdiplom.com.ua/uk/certificates/svidocztvo-pro-povnu-serednyu-osvitu/. Щоб процес вступу пройшов чітко та правильно, потрібно починати займатися ним ще за рік до початку процесу.

Що важливо враховувати майбутньому студенту і як правильно підготуватися до вступу до університету, уникнувши помилок та нервових зривів?

Підготовка до вступу до університету: корисні поради

Шкільний атестат – це лише перший ступінь освіти. Далі кожен підліток повинен зробити вибір, чим він хоче займатися і де проходити навчання. Від прийнятих рішень залежить, як він проведе наступні 4 роки, які можливості отримає, з ким спілкуватиметься і т.д.

Тому кожному слід наслідувати кілька корисних порад:

1. Поставтеся серйозно до вибору програми. На цьому етапі важливо враховувати не лише особисті інтереси та популярність спеціальності, але й особливості характеру, в якій сфері ви досягаєте найкращих успіхів, а також які професії будуть потрібні на ринку праці на момент вашого випуску. В останні роки багато професій йдуть у минуле та їх замінюють нові та перспективні, наприклад, ІІ, біотехнології, енергетика тощо.

Для профорієнтації можна використовувати спеціальні тести, наприклад, на https://osvita.diia.gov.ua/prof-orientation-quiz, https://www.eztests.xyz/tests/professional_holland/ або https://pk. nau.edu.ua/proforiyentatsiynyy-test/ та інші. Також можна отримати професійну допомогу у профорієнтуванні – її надають багато вузів та приватних психологів.

2. Виберіть вуз. Він має не лише мати високий рейтинг, а й пропонувати актуальні сучасні програми навчання, можливості стажування тощо. Також важливо переконатися у доволі великій кількості бюджетних місць, чи надає університет гуртожитку тощо.

Важливий критерій – хочете ви вчитися у своєму місті та жити вдома або розглядаєте можливість переїзду до іншого міста. Це також буде пов'язано з безліччю проблем.

3. Ознайомтеся з умовами вступу. Загальною вимогою є складання тесту НМТ, але університет може вимагати й інші документи, наприклад, портфоліо для творчих спеціальностей тощо. Будьте готові надати все необхідне заздалегідь. Цю інформацію можна отримати на офіційних сайтах університетів або у приймальній комісії.

4. Оцініть свій рівень знань з усіх предметів та підвищуйте його за потреби. на це потрібен час, тому не варто тягнути до останнього, особливо якщо йдеться про обов'язкові предмети на НМТ (українська мова, математика та ін.)

На що слід звернути увагу під час підготовки?

Залежно від спеціальності, вам доведеться складати різні тести на НМТ. Є курси обов'язкові та необов'язкові. Тому слід заздалегідь вибрати програму та готуватися до вступу на неї.

Для подання заявок до вузів потрібно буде надати пакет документів: атестат в Україні, результати НМТ чи ЗНО, паспорт та ін. Переконайтеся, що вони у вас є та оформлені правильно. 

Цього року можна подати 5 заявок на навчання на бюджетній формі та 10 на контрактну форму навчання. Кожна з них повинна бути вам цікава – не варто надходити «аби куди-небудь». В Україні працює безліч чудових вишів – обирайте найкращі варіанти для себе з урахуванням усіх факторів.