В цій статті коротко про те, як навчитися грати на синтезаторі, в чому його основні можливості та особливості.
Особливості синтезатора та його відмінності від піаніно
Попри деяку схожість з акустичним піаніно, синтезатор — це зовсім інший пристрій зі своїми унікальними характеристиками. Ось лише декілька з них:
- Тембральна варіативність.
Фортепіано пропонує музиканту багатий і глибокий тембр, що утворюється за допомогою клавішного механізму з молоточками, струн і деки. Це дуже якісний тон, але він лише один. В синтезаторах звук генерується цифровим способом, а кількість вбудованих тембрів може сягати кількох тисяч.
- Розмір клавіатури та її механіка.
Більшість музичних творів для піаніно написані в широкому діапазоні й потребують повнорозмірної 88-клавішної клавіатури. До того ж потрібно докладати певні зусилля, щоб змусити молоточки вдарити по струнах з потрібною швидкістю.
Грати на синтезаторі значно простіше. Клавіші натискаються легко і безшумно, а сама клавіатура буває різних форматів: від мініатюрної 25-клавішної, до повноцінної фортепіанної.
- Функціональні можливості.
Надзвичайна функціональність синтезаторів робить їх ідеальним помічником. Автоакомпанемент і функція запису, зміна строю і цифрові ефекти, можливість під’єднати до комп’ютера й робота від батарейок.
А в розрізі відповіді на питання «Як навчитись грати на синтезаторі» обов’язково варто відзначити, що в деякі пристрої містять вбудований спеціальний самовчитель, який дозволить опанувати інструмент людям без музичного досвіду. До того ж майже всі моделі підтримують роботу музичних комп’ютерних програм з навчальними функціями.
Як швидко навчитися грати на синтезаторі. Поради початківцям
Нижче кілька важливих рекомендацій, що полегшать опанування інструмента:
1. Грайте.
Чим більше ви музикуватимете, тим милозвучнішим ставатиме ваше виконання. Гра — це перш за все навичка, тому варто підходити до клавіш якомога частіше.
2. Вчіться на простих, але цікавих творах.
Якщо ви не бачите себе за кілька років лауреатом Всеукраїнського конкурсу ім. Горовиця, не варто сильно зосереджуватись на технічних вправах. Краще вчіться на нескладних, але цікавих вам творах.
3. Користуйтесь вбудованими функціями та експериментуйте зі звуками.
Синтезатор значно спрощує процес навчання, тому варто ознайомитись з можливостями пристрою. Використання функції супроводу або запису подарує абсолютно нові враження від гри.
Чудовим способом покращити свій рівень стане музикування різними тембрами. Піаніно, гітара, саксофон, скрипка — кожен музичний інструмент має свої особливості звуковидобування, а отже грати можна в різних стилях.
4. Використовуйте самовчителі.
Будь-яка програма не стане повноцінною заміною викладача, проте допоможе опанувати базові навички. Якщо в інструменті є підсвітка клавіш — користуйтесь нею, якщо немає — краще знайдіть навчальну програму.
5. Вивчайте теорію музики.
Це не головне, проте без знання музичної теорії взагалі й нот зокрема ви рано чи пізно зупинитесь в розвитку. Тому якщо є бажання вчитися грати на синтезаторі й робити це на пристойному рівні — поступово вивчайте основи музичної грамоти.
6. Спільнота.
Пам’ятайте, що є багато людей, які так само хочуть зрозуміти як навчитися грі на синтезаторі. Тож знайдіть однодумців і пройдіть цей шлях разом.
7. Вчіться у музикантів.
Якою б талановитою людиною ви не були, зі вчителем навчання піде в кілька разів швидше. Варіантів знайти якісного викладача багато: музична школа, студія творчості, репетитор тощо.
Ментор не тільки запропонує ефективну програму, яка дозволить швидко навчитись грати на синтезаторі. Він ще й адаптує її під ваші потреби та музичні інтереси.
8. Займайтесь систематично.
Саме регулярні заняття є ключем до успіху. Навіть короткі щоденні сесії допоможуть суттєво підвищити вашу майстерність.
Який би метод навчання гри на синтезаторі ви не вибрали, до чиїх порад не прислухались, найголовніше — насолоджуватись самим процесом. Занурення у світ музики — це подорож, яка в першу чергу вимагає ентузіазму й пристрасті.