Шкіряне ремесло є одним із найдавніших на планеті. Кожен може спробувати себе в ролі майстра, а почати краще з чогось не дуже складного, але корисного. Наприклад, з ременя. Цей аксесуар, виконаний із якісної шкіри, прослужить власнику довгі роки. Ми розповімо, як зшити ремінь та що знадобиться для роботи.

Як вибрати шкіру для ременя?

Питання вибору правильної шкіри — це одне з перших завдань, що має вирішити шкіряник-початківець. Є кілька вимог, яким обов'язково має відповідати матеріал. Серед головних:

  • достатня товщина (у середньому цей показник коливається в межа 3 – 4.5 мм);
  • міцність;
  • гнучкість;
  • якісне фарбування (щоб не залишати слідів на тілі та одязі).

Кращою вважається шкіра рослинного дублення, але вона дуже дорога і не кожен зважиться на експерименти з нею. Для першого виробу підійдуть заготовки для ремня хромового дублення. До переваг цієї шкіри можна віднести натуральність, доступну ціну та чудовий зовнішній вигляд. Але найбюджетнішим варіантом для новачків будуть готові смуги з регенерованої шкіри. Це штучно створений матеріал, в основі якого натуральна шкіра та латексний клей. Завдяки сучасним технологіям рецикльована ремінна шкіра має не тільки схожий з натуральною зовнішній вигляд. Вона і тактильно, і за запахом дуже її нагадує.

Що потрібно для роботи?

 Ті, хто займається виготовленням виробів з натуральної шкіри на постійній основі, мають практично всі необхідні для роботи інструменти та пристосування. Початківцям збирати свою колекцію часто доводиться з нуля. У будь-якому випадку крім шкіри знадобиться:

  • хімія до виконання різних видів работ. Набір може включати: засіб для обробки шкіри, фінішне покриття, віск і т.д.;
  • пряжки на ремінь та інша пластикова або металева фурнітура. Вона підбирається за кольором і може комплектуватись різними деталями, що витримані в однаковому стилі;
  • набір інструментів для роботи зі шкірою. До нього увійдуть ніж, лекала для оформлення кінчика та розмітки всіх необхідних отворів, пробійники для шкіри, що утворюють рівні дірочки правильної форми, киянку, слікер для обробки урізу тощо;
  • голки для ручного шиття та нитки для виконання декоративних строчок;
  • самовідновлювальний килимок для роботи. Це зручне пристосування, яке захищає від подряпин поверхню столу і має розмітку, що значно полегшує виконання операцій.

Що купити в першу чергу, підкажуть менеджери магазину, враховуючи вид шкіри, з якої передбачається шити ремінь та його дизайн.

Захоплення шкіряним ремеслом цілком може перерости з хобі на джерело доходу. На сайті «Бахтарма» є практично все, що потрібне для виготовлення шкіряних виробів будь-якої складності. Магазин пропонує лише якісні товари та зручну доставку замовлень кур'єрською службою Нової Пошти, а постійним клієнтам — програму лояльності.