Тривала робота перед екраном комп’ютера може бути шкідливою для очей. На жаль, не завжди вдається скоротити час, проведений за монітором. Користувачі контактних лінз, які працюють в офісах, дуже часто відчувають дискомфорт та сухість у очах. І тривале напруження очей, що виникає через працю за комп'ютером, доповнюється подразненням через опалення чи кондиціонування або штучну вентиляцію. В результаті поверхня ока пересихає, стає більш чутливою, може виникати синдром сухого ока та інші проблеми зі здоров'ям. Але чи можна щось зробити, щоб підвищити комфорт роботи за комп'ютером під час носіння лінз? Спробуймо розібратися більш детально.

AD_4nXeSO0YUFHbZ3AQz250S0zPbMzjr0l7YuKyPiG9FbE100yeENmlXjZtOBNoisd5tQNu8p0PYKZ4n0X5BsuhJj8AWd8p7t9Ags9Q2OrmXcAJ-AtG6NAC8jjY3LfeSzjBhEB6bpA7SQA?key=bgvbQ_PAn4G5XvqMUoHg5uNK

Як виробити правильні звички роботи за комп’ютером?

Тривалий погляд на екран монітора створює велике навантаження на зір, тому що частота моргання повік зменшується. Через це знижується секреція зволожувальних речовин слізними залозами, і око стає сухим. Сухі очі не тільки викликають почервоніння та болісне печіння, але й сприяють проникненню мікроорганізмів, що може призвести до розвитку інфекцій. Звідси короткий шлях до синдрому сухого ока. Варто знати, що багато співробітників, які проводять довгі години перед комп'ютером, відчувають так званий комп'ютерний зоровий синдром. Люди, які носять лінзи, ще частіше відчувають неприємні симптоми.

Щоб уникнути проблеми, можна обмежити використання комп’ютера. На жаль, це не завжди можливо. Однак ви можете дотримуватися відповідних правил догляду за очима, щоб ваші очі не втомлювалися щодня.

  • Важливо встановити монітор в правильному положенні - під кутом на 15-20 градусів нижче рівня очей. Так голова і шия займуть правильне положення і ми будемо менше втомлюватися.
  • Не забувайте також працювати на відстані 60-80 см від екрана (тут діє «правило довжини витягнутої руки»). При ближчому розміщенні монітора варто зробити невелику перестановку столу.
  • Найбільш зручні для очей монітори більшого розміру, тому маленький 14,1-дюймовий екран або класичний 15,6-дюймовий екран краще замінити на 17,3-дюймовий (особливо це стосується користувачів, які працюють з просунутими графічними системами).
  • Рекомендується встановити відповідну яскравість і контрастність зображення. Варто також перевірити, чи не відбивається зовнішнє світло на екрані - якщо необхідно, ми можемо закрити жалюзі, щоб сонячне світло не порушувало зображення.

Ще одне правило, яке ми повинні пам’ятати, це робити регулярні перерви, щоб наші очі могли відпочити. Все, що вам потрібно робити, це кожні кілька хвилин відводити погляд від монітора в іншому напрямку. Кожні 2 години слід планувати більшу перерву тривалістю близько 10-15 хвилин (тоді можна, наприклад, виконувати інші професійні обов'язки, не пов'язані з роботою за комп'ютером).

Цих правил потрібно дотримуватися всім людям, які багато працюють за комп'ютером. Однак користувачі лінз належать до групи, яка повинна ретельно доглядати за своїми очима, щоб не погіршити вже діагностований дефект зору.

Як вибрати лінзи для роботи за комп'ютером?

Людське око пристосоване до фокусування на чітких друкованих матеріалах, які мають чорні та чіткі контури. Хоча ми цього не помічаємо, але шрифти, що відображаються на екрані комп’ютера, складаються з пікселів і є світлішими в центрі та менш чіткими по краях. Коли ви довго дивитесь на такий текст, ваші очі перестають фокусуватися на зображенні, що призводить до більшої втоми очей. Поверхня лінз швидко висихає (за рахунок меншого моргання), і користувач починає відчувати дискомфорт.

Людям, які багато працюють за комп'ютером, варто вибирати лінзи з матеріалу, який надовго утримує вологу. Багато офтальмологи та оптики рекомендують силікон-гідрогелеві лінзи, наприклад, контактні лінзи Biofinity. Характерною особливістю цього матеріалу є високий параметр гідратації та відмінна киснепроникність. Таким чином рогівка насичується належним чином киснем, а скляна поверхня висихає повільніше, навіть в офісі з кондиціонером і протягом багатьох годин, проведених перед монітором комп’ютера.

Варто знати, що роботу за комп'ютером сильно ускладнюють лінзи, неправильно підібрані з урахуванням вади зору. Носіння неправильно підібраних контактних лінз при далекозорості, короткозорості або астигматизмі викликає:

  • головний біль;
  • печіння в очах;
  • відчуття сухості і роздратування;
  • порушення гостроти зору.

Користувачі сферичних і торичних лінз повинні пам'ятати, що вади зору можуть погіршуватися з часом. Необхідні регулярні огляди в кабінеті офтальмолога - поява неприємних симптомів може свідчити про те, що обрані раніше лінзи нам більше не підходять.

Що робити, щоб носіння лінз в офісі не доставляло дискомфорту?

Коли ми використовуємо контактні лінзи для роботи перед комп’ютером, варто пам’ятати кілька основних правил. Тоді наші очі потребують інтенсивного зволоження. Варто регулярно використовувати очні краплі (ідеально підійдуть штучні сльози, призначені спеціально для користувачів контактних лінз). Ми також можемо замінити лінзи на окуляри (наприклад, на 1 день на тиждень) з антибліковим покриттям, щоб захистити від наслідків тривалого вдивляння в екран комп’ютера.

Варто також пам'ятати, що кондиціонери та штучна вентиляція часто викликають сухість очей - коли це можливо, ми можемо обмежити їх використання в офісі.