Польова миша може стати справжньою проблемою для фермерів, адже вона швидко розмножується і заселяє великі території. Вона здатна значно знизити врожайність багаторічних трав та зернових, аж на 70% в критичних випадках. Для боротьби з нею потрібно застосовувати низку засобів.
Поведінка та мешкання польової миші
Цей різновид гризунів дуже добре пристосовується до навколишніх умов, тому його можна зустріти практично повсюди. Найчастіше вони мешкають у лісових та лісостепових зонах України, на півдні також заселені степові зони. Польові миші люблять території з хорошим трав'яним покровом, як узлісся, садки, заплави.
Довжина гризуна може сягати 13 см, при цьому найдовшим буде хвіст. Від інших різновидів відрізняэться за сіро-іржавим кольором шерсті та характерною темною смужкою по хребту. Польові миші є найбільш поширеними в Україні, адже добре приживаються біля людського житла або водойм. Раціон гризунів складають:
- зерна злакових сільськогосподарських культур;
- різноманітні комахи та черв’якоподібні;
- насіння рослин та шишок, горіхів;
- рослинні цибулини та молода кора з ягідних кущів.
Польові миші можуть бути сірими, рудими та строкатими. Це одночасно позначає їхнє забарвлення та є офіційною назвою підвиду. Вони їдять усі частини сільськогосподарських рослин, що завдає значної шкоди на всіх етапах вирощування. Вони просто риють нори, чим підривають водно-кисневий баланс родючого шару, та поїдають корінці і колоски зернових культур.
Гризуни об’їдають кору молодих дерев, ягідних кущів, знищують квіти. Польові миші часто живуть у коморах, під’їдаючи зібраний врожай та забруднюючи рештки фекаліями. Також ці гризуни є носіями небезпечних хвороб, тому їхня присутність є значною загрозою.
Особливості боротьби з польовими мишами
Основою боротьби стануть профілактичні агротехнічні заходи, які повинні створити некомфортне місце для проживання. Знадобляться:
- постійне та відповідне регулювання сівозміни;
- перевірка та знищення гризунів в навколишньому середовищі, як-от узбіччя дороги, лісосмуги, береги зрошувальних каналів;
- повне збирання врожаю, щоб не дати мишам поживитись залишками, без затримок;
- дуже якісна оранка, щоб захистити посіви озимих культур.
Профілактику варто доповнювати спеціальними хімікатами, котрі значно зменшують поголів’я та відлякують решту. Водночас без запобігання родентициди не будуть настільки ефективними.
Перший вид, антикоагулянти, використовуються у більшості приманок, а антиагреганти знадобляться для обробки заражених місць. Експерти рекомендують до використання «Лускунчик», «Бактеронцид гель», «Пацюк Off». Чисельність мишей відновлюється дуже швидко, тому потрібно використовувати усі наведені методи та засоби.