Не так давно Україна зіткнулась з новим для себе явищем, яке отримало назву «декомунізація». Якщо говорити простими словами, це позбавлення від усього, що наша держава отримала у спадок від Радянського Союзу. Найбільшим чином декомунізація зачепила назви населених пунктів та назви вулиць в межах населених пунктів.
Декомунізація міст прийшла у великі і малі населені пункти
Перейменування міст в рамках декомунізації наробило чимало шуму в Україні. Багато людей підтримували цю ініціативу, проте багато було і противників. Особливо це стосується великих міст. Всі добре пам’ятають перейменування обласного центру Дніпропетровськ на Дніпро та міста Кіровоград – на Кропивницький. Це рішення влади довго обговорювали по всій країні.
Декомунізація міста для багатьох людей не була чимось особливим, допоки з нею не зіткнулись обличчя в обличчя. Багато хто саму ідею підтримує, проте наяву все не так просто: перейменування населеного пункту вносить плутанину в життя його мешканців, особливо в контексті документоведення. До слова, розібратись з усіма процесами декомунізації можна на сайті pogliad.ua. Тут завжди свіжі новини та цікаві аналітичні статті з усіма поясненнями на тему декомунізації.
Декомунізація вулиць: за і проти
Не менша плутанина виходить і з перейменуванням вулиць в межах населених пунктів. Знову ж таки, ідея нібито непогана – для чого нам радянські герої, які нічого доброго в життя країни не принесли, якщо у нас є свої національні герої. Проте в реальності декомунізація вулиць також створює непорозуміння. Чимало людей звикли до старих назв і приймати нові найменування категорично відмовляються. А є й такі громадяни, які твердо стоять на тому, що хоча радянські герої – не позитивні персонажі, вони все одно частина нашої історії.
Деякі ж люди розчарувались у владі і вважають, що декомунізація вулиць – це лише спосіб відвернути увагу від реальних проблем в державі. Вони вважають неприйнятним, що тотально ростуть ціни, а чиновники в цей час займаються перейменуванням вулиць. І в цьому є доля правди.
Декомунізація міст та вулиць – складова нової історії України
Процес декомунізації – це не лише декомунізація міста та декомунізація вулиць. Сюди входить і позбавлення від усіх радянських пам’яток. Найяскравіший приклад – знесення пам’ятників вождю колишнього СРСР Володимиру Леніну. Зносити їх українці почали на хвилі Євромайдану самовільно – ще до моменту офіційного ухвалення декомунізації на державному рівні.
Попри існування різних думок щодо декомунізації, це важлива складова нової історії України. Чи буде мати вона результати і чи будуть вони позитивними, покаже час.