Покупка уживаного автомобіля завжди пов'язана з певними ризиками. Покупець боїться бути обманутим, боїться переплатити за автомобіль або вкластися в "металобрухт" на колесах. Але якщо грошей на новий автомобіль не вистачає, то доводиться купувати машину з пробігом. У чому переваги б\у автомобіля? І як уникнути ризиків при купівлі вживаного авто?

Звичайно, не варто представляти б/у автомобіль, як зловісний "ящик Пандори", готовий піднести своєму новому власникові безліч неприємних сюрпризів. Такі автомобілі маю масу переваг перед своїми побратимами з автосалону:

1. Ціна

Основна перевага б\у авто це його ціна. Мало хто в умовах фінансової кризи може дозволити собі викласти за покупку близько двох мільйонів рублів. Та й брати кредит заради нового залізного друга, як кажуть економісти, зовсім не доцільно. Виходить єдиний спосіб придбати авто за демократичною ціною, це стати господарем машини з пробігом.

Серед вживаних автомобілів можна вибрати підходящу на будь-який гаманець. Кількість представлених моделей може задовольнити навіть самого прискіпливого покупця.

2. Вартість обслуговування

Не варто забувати про те, що здійснюючи покупку нового автомобіля, ви отримуєте ряд зобов'язань:

• щорічне обслуговування тільки на дилерських СТО;

• оригінальні витратні матеріали;

• ремонт авто має відбуватися лише у акредитованих центрах.

Б\у автомобіль завжди залишає право вибору за вами. Ви можете обслуговуватися на будь-якій СТО або робити ремонт своїми руками в гаражі.

3. Вартість і доступність запчастин

При ремонті старого автомобіля ви не встретись з проблемою пошуку запчастин. Будь-які комплектуючі легко можна знайти в автомагазинах міста. А якщо якийсь деталі немає в наявності, то заходьте на сайт авторія зі сторінки у вікіпедії. Вже там-то ви обов'язково знайдете нову запчастину за прийнятною ціною за частки секунд. Для тих, хто не хоче відриватися від ремонту, можна організувати доставку покупки за вказаною адресою.

 Всі ці плюси роблять старі автомобілі дуже популярними. Щодня в країні продається кілька тисяч подібних авто. Але окрылившись плюсами подібної покупки, не варто забувати про ризики:

1. Шахраї

Шахрайство у сфері продажу уживаних авто досить розвинене. Вас можуть обдурити, продавши битий автомобіль, або замаскувавши "конструктор" під прекрасне технічне засіб практично з "нуля". Тому будьте завжди уважні, спілкуючись з продавцем. Краще всього купувати автомобіль у власника, а не у перекупника. Так ви значно знижуєте ризик обману.

2. Технічний стан автомобіля

Жоден продавець не визнається під час огляду, що його автомобіль постійно "їсть" масло або навідріз відмовляється заводитися при певних умовах. Якщо не хочете придбати "руїна", оглядайте автомобіль не тільки самостійно, але і на підйомнику в автомайстерні. Висновок майстра допоможе зробити вам правильний вибір.

3. Історія автомобіля

Купуючи уживане авто, ви позбавляєте себе можливості простежити його історію. Можливо, автомобіль знаходиться в заставі у банку, а ви навіть не підозрюєте про це. У деяких випадках автомобіль перепродується за дорученням кілька разів і його власник навіть не здогадується на кого зараз оформлено авто. Щоб не стати учасником кримінальної схеми, ретельно перевіряйте документи продавця і папери на сам технічний засіб.

4. Аварійне авто

Природно, що всі старі автомобілі потрапляли за час експлуатації в аварію. Багато хто не раз. Якщо колишній власник витратився на якісне відновлення автомобіля, то вам нема чого боятися. Але ось серйозна аварія могла порушити геометрію кузова і виправити цю проблему зусиллями майстрів неможливо. Візьміть з собою на огляд професіонала "бляхаря", він з першого погляду визначить проблемні місця автомобіля.

За невеликі гроші можна купити цілком хороший старий автомобіль. Головне, будьте уважні при виборі свого нового старого друга.