Всі люди пройшли або будуть проходити через випускні іспити в школі. Кожному учневі здається, що саме він відчуває найсильніший тиск з боку вчителів і батьків. Психологи і педагоги відзначають, що іспити, вірніше, підготовка до них, роблять колосальний негативний вплив на учнів випускних класів. Стрес, недосипання, нервове виснаження - все це часті супутники ретельної підготовки до атестаційних випробувань. Отже, як добре скласти іспити і вижити?
Порада 1. Не ставте іспити головними в своєму житті. Найважливіше в ньому - це не оцінки, а здоров'я і благополуччя близьких людей. Пам'ятайте, що ваше життя не закінчиться, якщо випробування будуть провалені. Це всього лише етап, який треба гідно пройти.
Порада 2. Буде краще, якщо ви почнете готуватися, простудіювавши методичні рекомендації, розміщені в професійних співтовариствах вчителів. В папці кожного шкільного предмета, за яким проводиться іспит, повинні перебувати як мінімум три документа: версія одного варіанта роботи, кодифікатор і специфікація. У них дано всі відповіді по структурі, регламенту, змістом і оцінкою атестаційної роботи.
Порада 3. Не купуйте неперевірену навчальну літературу: перед іспитами відзначається наплив неякісних посібників, які можуть навіть нашкодити при підготовці, надаючи неправдиву інформацію про форму та зміст екзаменаційної роботи. Ви повинні бути точно впевнені, що працюєте в потрібному напрямку. На сайті bookletka.com ви можете знайти підручники і дидактичний матеріал, рекомендовані провідними методистами країни для підготовки до іспитів.
Рада 4. Зверніться по допомогу до свого вчителя. Хто як не він знає всі ваші прогалини в знаннях? Якщо репетитору потрібно буде час для діагностики здібностей, то ваш учитель відразу може підказати, на які моменти при підготовці потрібно звернути увагу саме вам.
Рада 5. Користуйтеся Інтернетом при підготовці. У Мережі є багато хороших методичних розробок професіоналів для підготовки до іспитів. Не шукайте бездумно, адже багато сайтів можуть надати неперевірену інформацію. Краще, якщо ви знайдете корисні джерела на сторінках освітніх центрів, департаменту освіти. Іноді хороший поштовх дають групи, абітурієнти з усієї країни під керівництвом кураторів з кожним днем готуються разом, обговорюючи всі виниклі питання.
Бажаємо вам удачі при підготовці і успіху в майбутньому.