Щодня по кілька разів на добу кожному з нас, навіть не власникам автотранспортних засобів, доводиться споглядати автомобільні номерні знаки, цілком звичайні, які можна замовити по посиланню изготовление гос номеров киев в спеціалізованій компанії znaki.net.ua. Всі автолюбителі Чернівців, якщо буде потрібно замовити замість втрачених виготовлення дублікатів автономерів, автомобільних сувенірних номерів або просто знадобиться старі автономери відреставрувати, знають, куди звертатися.

Однак відомо не всім, що бувають номера і унікальні або незвичайні. Наприклад, згадаємо, як номери виглядали на автомашині першого в світі космонавта. Юрію Гагаріну, першому, хто побував в космосі, після повернення його на планету, як герою і всесвітній знаменитості, пощастило стати власником новенької автомашини «Волга». До заслуженого по праву подарунку в комплект входив і набір виготовлених за спецзамовленням унікальних реєстраційних державних знаків. На автономерах (12-04) комбінація цифр уособлювала той день, коли в космос полетів Юрій Олексійович. В якості позначення серії використовувалися ініціали космонавта (ЮАГ). Що стосується космонавтів наступних, то в якості індексу на іменних номерах їх автомашин, що позначає автопарк «Зоряного містечка», літери ЮАГ були збережені. Конкретні дати космічних польотів продовжили маркувати комбінаціями цифр.

Якщо говорити про місце і час появи традиції видавати «іменні» номера, то перші подібні знаки з'явилися ще на зорі епохи автомобілебудування в Сполучених Штатах. Сьогодні в багатьох країнах ця традиція набула широкого поширення. Супроводжувані авторським унікальним текстом номерні знаки, тепер офіційно можна отримати за додаткову плату британським, французьким, німецьким, бельгійським індонезійським, аргентинським, швейцарським та фінським громадянам.