Для гарячого водопостачання усієї квартири найчастіше доводиться встановлювати напірний водонагрівач, який врізається безпосередньо в стояк холодного водопостачання.

Таке устаткування здатне забезпечувати гарячою водою декілька точок водорозбору. Якщо ж ви просто хочете з комфортом приймати душ в період літніх відключень гарячої води - обирайте безнапірний нагрівач.

Як правило, такі прилади мають невелику потужність і комплектуються душовими насадками. Проте, потрібно враховувати, що підходять вони для підігрівання води в літній час.

Взимку, коли температура води в трубах опускається до відмітки в 5 градусів, толку від малопотужного безнапірного «пробочника» буде мало.

Якій потужності водонагрівач на сайті euro-technika.com.ua вам потрібний? Вам буде набагато простіше визначити не стільки потужність, скільки витрату води при відомій температурі, що входить і витікає.

Саме цей параметр виробник вказує в паспорті свого устаткування. Відкрийте воду в звичному режимі і засічіть, за який час набереться, припустимо, відро води місткістю 10 літрів.

Отримані дані перерахуйте у витрату за хвилину і сміливо вирушайте в магазин. Тепер ви точно зможете підібрати найбільш відповідний проточний водонагрівач.

Загальні рекомендації по вибору проточних водонагрівачів.

Побоюйтеся купувати сумнівну продукцію або відверті підробки, навіть якщо продавець обіцяє вам істотну знижку.

Неякісне електро- чи газове устаткування не лише додасть вам клопоту з ремонтом, але і може стати причиною займань або вибухів, наслідки яких обійдуться набагато дорожче.

При купівлі устаткування попросите продавця показати сертифікат якості, а також поцікавтеся, який гарантійний термін надається на це устаткування.

Вважається, що найбільш поширені малопотужні проточні водонагрівачі служать виключно в літній час, коли гаряче водопостачання відключають в профілактичних цілях.

Тому капітальних змін для установки такого пристрою робити не треба. Рациональнее всього вихідний патрубок підключити до трубки душа, а вхідний - через трійник до системи холодного водопостачання.

Навіть якщо водонагрівач має середню потужність - приблизно 6 кВт - все одно для його підключення необхідно простягати окремий дріт від щитка.

Це доводиться робити з тієї причини, що більшість лічильників не розрахована на таке струмове навантаження (приблизно, 27 ампер).

Переріз дроту і тип захисних автоматів (в даному випадку треба ставити УЗО) вибирають по спеціальних таблицях. Пам'ятайте, що розетка, в яку включається водонагрівач, повинна мати заземляючий дріт.