Реклама
12:25, 1 вересня 2019 р.

Лікування травми коліна

Реклама
ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÐеÑение ÑÑÐ°Ð²Ð¼Ñ ÐºÐ¾Ð»ÐµÐ½Ð°

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÐеÑение ÑÑÐ°Ð²Ð¼Ñ ÐºÐ¾Ð»ÐµÐ½Ð°

Колінний суглоб - це найскладніший суглоб в організмі людини, правильне функціонування якого необхідно для виконання повсякденних, базових дій.

Колінний суглоб містить три кістки: стегнова кістка, великогомілкова кістка і колінна чашечка, які разом зі зв'язковим апаратом і менісками утворюють основні елементи правильно функціонуючого колінного суглоба. Детальніше про будову і лікування суглоба ви можете дізнатися на нашому сайті https://koleno.com.ua/. Фрагменти поверхні цих кісток, які безпосередньо утворюють суглоб, покриті склоподібним хрящем - м'якою тканиною, яка забезпечує легкий і плавний рух між кістками. Меніски складаються з волокнистого хряща і розташовані між гомілкою і стегном. Існують латеральні і медіальні меніски, які поглиблюють і регулюють суглобові поверхні колінного суглоба і дозволяють обертальні рухи при згинанні колінного суглоба. Елементи суглоба зсередини також облицьовані синовіальної оболонкою, завданням якої є отримання рідини, що відповідає за зволоження хрящів і зменшення тертя між кістками в суглобі.

Через свою складну структуру колінний суглоб часто пошкоджується. Особливо небезпечні травми зв'язок, які можуть привести до постійної непрацездатності. Зазвичай вони виникають в результаті впливу великих прямих або непрямих сил на суглоб. Зв'язки пошкоджуються в місці прикріплення до кістки або сухожилля декількома механізмами. В результаті пошкодження зв'язок часто виникає гостра або хронічна нестабільність коліна.

Лікування

Думки про лікування пошкоджень зв'язок колінного суглоба розділилися. Це залежить від їх типу і розміру, фізичної активності, типу виконуваної роботи і загального стану пацієнта. Зазвичай хірургічне лікування показано активним людям, тобто спортсменам. Колатеральне пошкодження зв'язок можна лікувати консервативно з деякими винятками. Однак лікування пошкоджень хрестоподібної зв'язки зазвичай проводиться хірургічним шляхом. При правильно підібраному лікуванні прогноз добрий. Довгострокове поліпшення і мінімізація атрофії чотириголового м'яза стегна мають велике значення. Можливі ускладнення включають контрактури, рецидиви нестабільності і дегенеративні зміни суглобів.

Окремі пошкодження меніска зустрічаються в основному у молодих людей, спортсмени частіше вражають медіальний меніск. В даний час артроскопія колінного суглоба є оптимальним методом лікування передбачуваного ушкодження меніска.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...