На Буковині біля Дністра археологи знайшли дитяче поховання 4-го століття (ФОТО)

Під час досліджень біля річки Дністер на Буковині археологи знайшли дитяче поховання, датоване IV століттям нашої ери.

З 20 липня до 20 серпня цього року відбувся черговий, уже п’ятий, сезон польових досліджень склоробної майстерні ІІІ-IV ст. н. е. біля села Комарів Кельменецького району Чернівецької області, які проводить спільна українсько-німецькоа археологічна експедиція, повідомляє Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" на своїй сторінці у Фейсбуці.

За місяць розкопок на могильнику та поселенні виявили низку археологічних об’єктів, три з яких належали до черняхівської культури (ІІІ-IV ст. н. е.), а один – до доби раннього залізного часу (VII-VI ст. до н. е.).

На могильнику досліджено поховання дитини під кам’яним закладом. Немовля було поховане на південній околиці давнього могильника і орієнтоване головою на захід. Рештки дівчинки в поховальній ямі були перекриті кам’яними плитками. В області шиї знайдено дрібний бісер із синього скла. Поховання здійснене в другій половині IV століття н.е.

На поселенні відкриті залишки двох виробничих споруд. Одна з них була безпосередньо пов’язана із обробітком скла. Тут же виявлено велику кількість конструктивних решток, пов’язаних із самою спорудою – глиняна обмазка від стін, плінфа (антична будівельна цегла), каміння; відходи виплавки скла (шлаки, виплески скла); браковану та готову продукцію склоробів (обрізки скла, гральний жетон, уламки кубків, глечиків та ін.). Поруч із цим об’єктом зафіксовано та досліджено гончарний горн з передгорновою ямою. Чудова збереженість тепло-технічної споруди (власне горну), в якому відбувався випал глиняної посуди, дозволила отримати нові дані про конструкцію цих високотехнологічних споруд варварського населення пізньоримського часу. У горні та передгорновій ямі (робоче приміщення майстра-гончара) знайдено велику кількість уламків гончарного посуду місцевого черняхівського зразка та імпортних римських амфор. Крім того, з об’єкту походить також велика кількість уламків скляних виробів, пряслиця та інші знахідки.

У роботі експедиції взяли участь співробітники відділу археології ранніх слов’ян ІА НАН України, Національного музею України, Волинського краєзнавчого музею, студенти історичного факультету НПУ ім. М. П. Драгоманова.