У Чернівцях планують встановити смітники для роздільного збирання відходів

Надзвичайна ситуація зі сміттям, яка мала місце у Львові, загрожує багатьом містам України.

Про це на заявив голова Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», народний депутат України Іван Рибак. За його словами, відповідна поправка про сортування сміття в законодавстві існує вже п’ять років, проте органи місцевого самоврядування майже нічого не зробили для її реалізації на практиці.

– З одного боку маємо з 1 січня 2018 року законодавчу заборону на вивезення несортованого сміття на сміттєзвалища. З іншого – законодавець не прописав відповідальність за порушення цієї норми, – каже Іван Рибак, пише АСС. – Тобто ми знову можемо мати перекриття під’їзних шляхів до полігонів, сміттєзвалищ, а посадові особи, відповідальні за виконання даної норми закону, не будуть нести за це жодної відповідальності. Тим часом вся країна постане перед загрозою сміттєвго колапсу. Я свідомий того, що Чернівці можуть мати з цим значно більше проблем, ніж районні центри Вижниця, Путила, Кіцмань чи Сторожинець

Крім цього, народний депутат розповів, що нещодавно обговорив з Чернівецьким міським головою Олексієм Каспруком можливість виділення коштів для придбання спеціальних сміттєвих баків для роздільного збирання відходів.

– Я побачив, що є достатньо велика підтримка Олексія Павловича у цьому питанні і є розуміння цієї проблеми. Думаю, вже з наступного року у Чернівцях почнуться масштабні роботи у даному напрямку, – заявив Рибак.

Окрім того, парламентар зазначив, що міські голови у Кіцмані і Вижниці планують уже наступного року запровадити часткове сортування сміття відповідно до статті 36 Закону України «Про відходи…».