Рік роботи відділення інтервенційної кардіології у Чернівцях: скільки людей врятовано?

Вчора виповнився рік, як у Чернівецькому обласному клінічному кардіологічному центрі розпочалась робота у новоствореному відділенні інтервенційної кардіології.

Як повідомила очільниця Чернівецького обласного кардіоцентру Ірина Маковійчук, за рік роботи ангіографа у відділенні інтервенційної кардіології фахівці провели 1326 інтервенційних втручань, з них 949 коронарографій, 377 стентувань коронарних артерій (більшість з них ургентних при гострому інфаркті міокарда - 189), встановлено 134 кардіостимулятори.

Нагадаємо, що в кінці вересня у Чернівецькому обласному кардіологічному центрі відкрили відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії. Воно покликане забезпечувати надання невідкладної інвазивної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда, порушеннями ритму та провідності серця.

Центр відкрили у рамках Урядової програми «Рятуємо серця України». Для цього за кошти державного та обласного бюджетів закупили медичне обладнання для лікування серцево-судинних захворювань, зокрема – найсучаснішу інтервенційну ангіографічну систему Infinix-I Core+ INFX-8000V (Infinix VF-i/SP)/G3- виробництва 2017 року (Японія), яка використовується в провідних клініках країн Європи.

Відтак, завдяки сучасному коштовному обладнанню та високопрофесійним медичним працівникам, для буковинців більш доступною стала високоспеціалізована кардіохірургічна допомога.

При цьому, пацієнтів з гострим інфарктом міокарда на 100% забезпечують державними розхідними матеріалами, необхідними для проведення стентування коронарних артерій з елевацією сегмента ST.

Читайте також: для чернівчан організують арт-пікніки у парку Жовтневому.