Якщо запитати людину зрілого віку, чого вона найбільше боїться, то серед різних варіантів відповідей найбільш очікуваною буде, мабуть, "немічної старості". І це не дивно, адже саме у похилому віці добре усвідомлюєш, що важливими є не багатство та нажиті статки, а здоров’я, можливість жити у гідних умовах поруч із близькими та не бути самотнім. Ця стаття якраз про реальні обставини і речі, з якими стикаються люди на схилі літ і яким чином кожен з нас може зробити чиюсь старість менш трагічною.
Благодійництво, благодіяння, меценатство, альтруїзм, пожертвування - все це синоніми слова допомога. Допомагати може кожен - і це аксіома, питання лише у тому, чи є на це добра воля людини. Кореспондент 0372.ua поспілкувалася із Надією Молчановою, для якої допомагати означає активно діяти і не бути осторонь. Як говорила під час зустрічі пані Надія, "мова наша піде не про мене, а про тих людей, яким потрібна допомога тут і зараз". Благодійний проект допомоги знедоленим пенсіонерам, започаткований нашою співрозмовницею, має на меті допомогу саме самотнім пенсіонерам.
Значна кількість пенсіонерів, котрим допомагають волонтери, потребують елементарних речей: купити і принести продукти, можливо щось розігріти і подати поїсти, прибрати в квартирі чи винести сміття, купити ліки, просто поговорити.
Серед тих, кому допомагають в рамках проекту, є самотні пенсіонери, а є й такі, котрі мають родичів, проте ті з різних причин не беруть участі в їхньому житті.
Під час розмови пані Надія наводила багато прикладів того, як можна допомагати, показувала світлини стареньких, до яких регулярно навідуються волонтери. Один випадок ми не могли не розповісти нашим читачам.
Наразі важливим для даного проекту є розширення волонтерського штату, залучення ширшого кола пенсіонерів, яким потрібна допомога, саме з районів області.
Тому для всіх, хто бажає допомагати немічним стареньким у Чернівцях та по області, знайдеться місце і робота у благодійному проекті пані Надії. Інформацію про допомогу одиноким пенсіонерам можна почерпнути на офіційних акаунтах у Фейсбуці "Допомога бабусям Чернівці" та Інстаграмі (@dopomoga_babusi_cv). Як зазначає Надія Молчанова, найнагальнішу інформацію про термінову допомогу вона завжди публікує в Інстаграм історіях. У соцмережі також можна повідомляти і про тих, кому потрібна допомога.
Ми не маємо права нікого засуджувати, допомагати чи ні - особиста справа кожного. Але проявляти свою людяність та небайдужість ми можемо саме у допомозі тим, хто цього потребує найбільше. Світ не без добрих людей - у цьому ми переконалися.
Читайте також: За рік буковинців поменшало на понад 2 тисячі
Партнерський матеріал
У наш час можна знайти гарний будинок престарілих ціни на який будуть доступними, а турбота та нагляд - професійними.