• Головна
  • Гідна, а не голодна старість: як працює благодійність на Буковині
фото
12:33, 23 січня 2020 р.

Гідна, а не голодна старість: як працює благодійність на Буковині

фото
фото надані Надією Молчановою

фото надані Надією Молчановою

Якщо запитати людину зрілого віку, чого вона найбільше боїться, то серед різних варіантів відповідей найбільш очікуваною буде, мабуть, "немічної старості". І це не дивно, адже саме у похилому віці добре усвідомлюєш, що важливими є не багатство та нажиті статки, а здоров’я, можливість жити у гідних умовах поруч із близькими та не бути самотнім. Ця стаття якраз про реальні обставини і речі, з якими стикаються люди на схилі літ і яким чином кожен з нас може зробити чиюсь старість менш трагічною.

Благодійництво, благодіяння, меценатство, альтруїзм, пожертвування - все це синоніми слова допомога. Допомагати може кожен - і це аксіома, питання лише у тому, чи є на це добра воля людини. Кореспондент 0372.ua поспілкувалася із Надією Молчановою, для якої допомагати означає активно діяти і не бути осторонь. Як говорила під час зустрічі пані Надія, "мова наша піде не про мене, а про тих людей, яким потрібна допомога тут і зараз". Благодійний проект допомоги знедоленим пенсіонерам, започаткований нашою співрозмовницею, має на меті допомогу саме самотнім пенсіонерам.

Самотня старість виглядає страшно. Коли немічна людина похилого віку замкнена у своїй оселі через те, що не може вільно пересуватися, немає кому за нею доглянути, живе у антисанітарних умовах, погано харчується – таку картину навіть наймужніший чоловік сприйматиме із сльозами на очах. Єдиний шанс для таких стареньких – допомога небайдужих. Зазвичай, саме пенсіонери стикаються із необхідністю отримати хоч якусь допомогу. Якщо за дітьми, котрі перебувають у дитячих будинках, за всіх складних обставин є кому доглянути, то одиноким престарілим людям у цьому плані набагато важче, - говорить пані Надія.

Значна кількість пенсіонерів, котрим допомагають волонтери, потребують елементарних речей: купити і принести продукти, можливо щось розігріти і подати поїсти, прибрати в квартирі чи винести сміття, купити ліки, просто поговорити.

Самотні старенькі не потребують особливого догляду - їм потрібна елементарна допомога. В рамках нашого проекту ми беремося за будь-яку роботу, яку зможемо виконати. А інколи робимо неможливе. У багатьох будинках, де проживають пенсіонери, найперше - ми прибираємо і намагаємося забезпечити їх продуктами. В серпні, наприклад прибирали вдома та на подвір’ї бабусі Віоріки, котра живе з малолітніми онуками. Потім влаштували для неї перевірку зору в клініці, регулярно допомагаємо з продуктами. Взагалі питання умов, в яких проживають багато наших підопічних – бажає кращого. Прибирання за таких обставин є необхідним, щоб хоч трохи привести до ладу той хаос із непотрібних речей та сміття, в яких перебувають деякі пенсіонери.

Серед тих, кому допомагають в рамках проекту, є самотні пенсіонери, а є й такі, котрі мають родичів, проте ті з різних причин не беруть участі в їхньому житті.

Інформація про людей, яким необхідна допомога, надходить з різних джерел. Інколи телефонують родичі, які самі далеко і не можуть доглядати за дідусем чи бабусею, тому про це просять нас. Часом звертаються сусіди, що у них у будинку живе пенсіонер, який хворий і не може сам себе доглянути. Складність ситуації полягає у тому, що тих стареньких, в яких є родичі, ми не можемо оформити до геріатричного пансіонату. На цю процедуру потрібна згода рідних, вони її не дають, тому людина просто самотньо доживає віку у своїй оселі. І це реалії нашого життя.

Під час розмови пані Надія наводила багато прикладів того, як можна допомагати, показувала світлини стареньких, до яких регулярно навідуються волонтери. Один випадок ми не могли не розповісти нашим читачам.

Майже весь минулий рік ми допомагали 83-річному Георгію Шпаку. Зайшла до нього вперше взимку і була шокована побаченим: холодна і брудна хата, без світла, голодний дідусь з опухлими ногами. Спільно з небайдужими людьми вдалося прибрати в оселі і на подвір’ї, вмовити дідуся покупатися, пролікуватися на стаціонарі. Також навели лад із світлом, купили телевізор, новий одяг, навіть вперше у житті зводили його до салону краси. Через деякий час він став виглядати краще, почав сам ходити. На жаль, у жовтні його не стало. Всі, хто його знав, дуже засмутилися, бо помер дуже добрий і щирий дідусь. Може тішити лише одна думка, що останній рік свого життя він не був самотнім і почував себе людиною.

Наразі важливим для даного проекту є розширення волонтерського штату, залучення ширшого кола пенсіонерів, яким потрібна допомога, саме з районів області.

Наша головна мета - знаходити більшу кількість самотніх людей похилого віку з різних сіл та містечок Буковини, які потребують допомоги. Для цього плануємо розширювати волонтерську мережу у районних центрах, щоб можна було охопити більше стареньких і надавати адресну допомогу швидше й мобільніше. Крім того, хотілося б залучити більше волонтерів у Чернівцях, адже провідувати підопічних дідусів та бабусь потрібно щонайменше двічі на тиждень. Самому всюди встигнути надзвичайно складно. Також шукаємо спонсорів серед закладів харчування, ресторанів, кафе, які могли б комусь із пенсіонерів пропонувати безкоштовні обіди. Наші волонтери могли б їх адресно доставляти. Це рятує у тих ситуаціях, коли наші підопічні не можуть самостійно собі приготувати їжу з тих продуктів, що їм доставляють.

Тому для всіх, хто бажає допомагати немічним стареньким у Чернівцях та по області, знайдеться місце і робота у благодійному проекті пані Надії. Інформацію про допомогу одиноким пенсіонерам можна почерпнути на офіційних акаунтах у Фейсбуці "Допомога бабусям Чернівці" та Інстаграмі (@dopomoga_babusi_cv). Як зазначає Надія Молчанова, найнагальнішу інформацію про термінову допомогу вона завжди публікує в Інстаграм історіях. У соцмережі також можна повідомляти і про тих, кому потрібна допомога.

Ми не маємо права нікого засуджувати, допомагати чи ні - особиста справа кожного. Але проявляти свою людяність та небайдужість ми можемо саме у допомозі тим, хто цього потребує найбільше. Світ не без добрих людей - у цьому ми переконалися.

Читайте також: За рік буковинців поменшало на понад 2 тисячі

Партнерський матеріал

У наш час можна знайти гарний будинок престарілих ціни на який будуть доступними, а турбота та нагляд - професійними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Допомога бабусям #благодійний проект #одинокі пенсіонери #Надія Молчанова #Буковина
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...