Хто і як рахуватиме результати виборів у Чернівцях?

Фото взято з відкритих джерел

Менше тижня залишилося до дня голосування, коли мешканці Чернівців обиратимуть собі місцеву владу – депутатів та міського голову. Уранці 25 жовтня для чернівчан відкриються 115 виборчих дільниць, де їх чекатимуть майже 1600 членів дільничних комісій, від яких багато в чому буде залежати як перебіг волевиявлення, так і встановлення його результатів. Оскільки дільничні комісії невипадково вважаються ключовими в день голосування, то експерти КВУ проаналізували люб’язно надані міською виборчою комісією списки їхніх членів і виявили чимало цікавого. Про це пише БукІнфо.

Нагадуємо, раніше ми писали: Опалювальний сезон у Чернівцях розпочнуть з наступного тижня — в.о. мера

Політичні партії та кандидати на посаду міського голови делегували до складу виборчих комісій 1599 своїх представників, із яких 345 зайняли керівні посади голови, його заступника чи секретаря. 
Залежно від типу виборчої дільниці комісії мають від 6 до 18 осіб: на 29 дільницях налічується по 15 членів, 23 дільниці мають по 16 працівників, ще на 34 дільницях голосування організовуватимуть по13-14 людей. 
Традиційно найбільше в дільничних комісіях жінок – 71% (усього 1136), а чоловіків всього 29% (усього 463). При цьому, лише одна спецдільниця №730479, що розміщується в ОКНП «Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни», матиме винятково «жіноче обличчя». Так само лише на одній дільниці №730542, яка працюватиме у школі №8 по вулиці Дзержика, чоловіків більше, аніж жінок. 
Аж 45 комісій (39%)не мають у керівному складі жодного чоловіка. Всього ж роботою своїх колег керуватимуть 79 голів-жінок та 36 голів-чоловіків. Серед секретарів комісій жінки складають 80% (усього 92), чоловіки – 20%.
68,9% членів комісій вказали, що вони мають вищу, базову вищу, незакінчену чи неповну вищу освіти. Серед керівного складу цей відсоток дещо вищий, адже 251 особа (72,8%) заявила що має ту чи іншу форму вищої освіти.
Найцікавіше ж, звісно, як і які саме учасники виборів дбали про те, щоб наповнити склади дільничних виборчих комісій своїми представниками. П’ять із 18 партій, що балотують кандидатів до міськради, не подали жодної людини до дільничних комісій – «Народний контроль», «ОП-ЗЖ», «Партія Чернівчан», «Побратими України» та «Сила і Честь».

Із 18 кандидатів на посаду міського голови лише четверо зробили подання своїх представників – Віталій Другановський, Роман Клічук, Віталій Михайлішин та Василь Продан. І хоча останній припинив участь в перегонах, подані ним члени дільничних комісій продовжують працювати.

Згідно із вимогами законодавства, кожен суб’єкт подання отримав певну кількість керівних посад у комісіях.

Якщо врахувати від яких політичних партій висунулися кандидати на посаду міського голови, то отримуємо наступний «рейтинг»:

Ще цікавішим стає це своєрідне «змагання», коли звернути увагу, що у деяких комісіях представники однієї команди займають одразу по дві керівні посади. У Віталія Другановського та «Слуги народу» таких комісій налічується 8, а у Василя Продана з  «Рідним містом» та  Віталієм Михайлішиним з «Командою Михайлішина» – 13.

Водночас у жодній із 49 ДВК, де в керівному складі є представники від Романа Клічука чи «Єдиної альтернативи», вони не займають більше однієї посади. Те саме стосується й інших партій. А коли до керівного складу додати ще й звичайних членів комісій, то картина стає ще більш промовистою.

Особливо промовистими є ДВК №730509 (школа №24 по вул.Фізкультурній) у складі 14 осіб та №730558 (клуб УВО УТОС по пров.Ентузіастів) у складі 16 осіб. Саме в цих виборчих комісіях провладна сила має по 6 представників. 

У першому випадку від Віталія Другановського подано двоє членів комісії, а від «Слуги народу» троє та заступник голови. У другому випадку, від Віталія Другановського – троє членів, а від очолюваної ним партії – двоє членів й заступника голови.

Читайте також:«Вибори почались, люди дуріють»: Яценюк відреагував на інцидент біля аеропорту «Чернівці»

БукІнфо