У православній церкві 9 листопада відзначається день пам'яті Нестора Літописця, який прославився своїми літописами, пише 0372.ua.
Крім того, Нестор був ченцем Києво-Печерської Лаври, і саме його перу належить "Повість врємєнних літ", в якій Нестор докладно описав життя і діяння перших князів. Вчені говорять про те, що саме Нестор Літописець був сучасником апостолів і багатьох святих, які відомі в християнській церкві.
Нагадуємо також: “Розмовляймо українською!”: учні Чернівецької гімназії № 5 популяризують правила української мови
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це також день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».