На ньому обговорили труднощі та шляхи покращення працевлаштування для буковинців з обмеженими фізичними можливостями, пише 0372.ua.
26 листопада 2020 р. ГО "Чернівецьке об'єднання "Захист" у партнерстві з Чернівецьким обласним центром зайнятості провела вже ІІ бізнес-ланч про працевлаштування людей з інвалідністю. Про це передає наш кореспондент.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Домашнє насильство є у кожній другій сім'ї зі складними життєвими обставинами
Участь у ньому взяли представники буковинських приватних та комунальних підприємств, рекрутингових агенцій та органів влади. Вони поділились своїм досвідом працевлаштування людей з інвалідністю, труднощами, з якими зіштовхувались та внесли свої пропозиції, аби працевлаштованих було більше.
Так, присутні зазначили, що дуже не вистачає навчання, на якому люди з інвалідністю могли б опанувати сучасні професії. На кшталт, ІТ-сфери чи графічного дизайну.
Представник УТОГ відзначив, що люди з порушеннями слуху могли б ефективніше соціалізуватись та знаходити роботу. Але на заваді - недостатня кількість людей, які володіють мовою жестів, а також відсутність синхронного перекладу на телебаченні. Так само, як і фізичні бар’єри в місті часто стають основною перепоною для людей з інвалідністю на шляху до офлайн роботи.
Також, за словами присутніх, ще одним із факторів, які впливають на працевлаштування є недостатня вмотивованість та впевненість в собі людей з інвалідністю. І тому варто індивідуально працювати з кожним з них і допомогти це змінити.
Громадська організація "Чернівецьке об'єднання "Захист" систематизує пропозиції від учасників бізнес-ланчу та використає в процесі написання нової політики працевлаштування осіб з інвалідністю.
Другий бізнес-ланч відбувся у межах проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та підтримки IM Swedish Development Partner.
Читайте також: У Маршинцях розпочали роботи з армування мосту через р. Прут
Для буковинських сільських амбулаторій придбали понад сотню комплектів телемедицини