домашнє насильство
14:44, 26 листопада 2020 р.
Надійне джерело
Домашнє насильство є у кожній другій сім'ї зі складними життєвими обставинами
домашнє насильство
Марина Лазебна / фото Укрінформ
У кожній другій українській родині, яка перебуває в складних життєвих обставинах, є прояви домашнього насильства. Пандемія погіршила цю ситуацію ще більше, пише 0372.ua.
Про це Марина Лазебна, міністр соціальної політики, сказала на пресбрифінгу в Укрінформі, присвяченому проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії "16 днів проти насильства", - передає кореспондент агентства.
Нагадуємо, ми писали раніше: Боротьба з домашнім насильством: що потрібно знати
"У кожній другій родині, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є прояви домашнього насильства. І такий факт удвічі ускладнює роботу соціальних служб, які покликані надавати соціальні послуги, вивести цю сім’ю з бідності, з кризи, і тому нам потрібно знати оці причини для того, щоб надати якісну допомогу кожній родині", - сказала Лазебна.
Вона також відзначила, що насильство щодо жінок та дівчат негативно впливає на їх репродуктивне здоров’я, внаслідок чого в країні, яка і так не має дуже добру демографію, падає рівень народжуваності, збільшується кількість новонароджених дітей з вадами здоров’я.
За період пандемії 15 тисяч дітей мали ризик вилучення від батьків. Так, ми працюємо з цими сім’ями, ми залишаємо цих дітей в родинах, але нам потрібно так зробити, щоб далі це не продовжувалося, щоб ця проблема не була системною, - сказала міністр соцполітики.
За її словами, це не є кризою чи бідою окремої родини. "2020 рік: через пандемію, через пов’язані з нею локдауни, ситуація погіршилася. Вона погіршилася не тільки у світі, вона погіршилася і в Україні. Ми дійсно побачили зростання рівня домашнього насильства. Так, ковід безжалісно змінив життя людей. З’явилися додаткові фактори , які провокують домашнє насильство: вимушене перебування вдома, ізоляція, втрата доходів, роботи, соціальних контактів, все це збільшує стрес і напругу в родинах. Багатьом людям здається, що найчастіше саме насильство відбувається в сім’ях, які зловживають алкоголем, вживають наркотики, і що жертвами домашнього насильства стають неосвічені люди. Але це зовсім не так", - сказала Лазебна.
За її словами, домашнє насильство вчиняється незалежно від соціального статусу родини, релігійних переконань і навіть етнічного походження.
Сплеск домашнього насильства зріс за цей рік на 66%. Ми по зверненнях маємо таку статистику. 86% - звернення від жінок, 12 % - від чоловіків, 2% - це діти. Але зросли також звернення від людей з інвалідністю - майже 200 звернень було щодо вчинення домашнього насильства стосовно осіб з інвалідністю, - зазначила Лазебна.
Вона також поінформувала, що 23 тис. осіб, постраждалих від домашнього насильства, були охоплені соціальними послугами: психологічними, юридичними тощо.
Також, уточнила Лазебна, півтори тис. постраждалих від домашнього насильства отримували тимчасове безпечне перебування.
Водночас міністр соціальної політики відзначила, що більшість випадків домашнього насильства, що відбувається в родинах, незареєстровані, тому значна частина інформації про вчинення насильства залишається прихованою.
Читайте також: Буковинка потрапила до лікарні через пожежу, яку спричинили її діти
Нічний напад: у Чернівцях невідомі напали з ножем на чоловіка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:25
Вчора
14:08
Вчора
19:10
13 грудня
17:05
13 грудня
16:05
13 грудня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:27, 9 грудня
27
11:01, 12 грудня
38
11:00, 12 грудня
27
22:25, 1 грудня
5
live comments feed...
Коментарі