У Чернівцях помер заслужений артист України, актор Чернівецького обласного академічного музично-драматичного театру імені О. Кобилянської Андрій Васильович Піддубний, з посиланням на фейсбук-сторінку театру пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше про: Зеленський відзначив стипендіями трьох буковинських митців
Андрій Васильович проропрацював у театрі 55 років.
Він ародився 2-го січня 1938-го року у с. Красенівка, Чорнобаївського району, Черкаської області. Працював в Чернівецькому театрі з 1963 р. після закінчення театральної студії при Київському театрі оперети до 2018р. За час роботи у колективі закінчив історичний факультет Чернівецького державного університету.
Працюючи в театрі, Піддубний Андрій Васильович проявив себе здібним, різноплановим митцем з повноцінними вокальними і сценічними даними.У творчому доробку Піддубного Андрія Васильовича близько двохсот яскравих характерів у п’єсах класичної, сучасної вітчизняної та зарубіжної драматургії.
Серед них такі ролі: Швейцеркас “Матінка Кураж та її діти” Б. Брехта, Максим “Чотири хрести на сонці” А. Делендика, Костьок “Наближення” Ю. Щербака, Магар “І відлетимо з вітрами” М. Зарудного, Фредерік “Заміж – тільки за Ернеста” О. Уайльда, Юрій “Закон” В. Винниченка, Маляєв “Синдром молодої дружини” О. Гончарова, Федір “Дикий ангел” О. Коломійця, Мандатор “Пан Мандатор” С. Воробкевича, Доктор Еммет “Дивна місіс Севідж” Дж. Патрік, Колобок “Солодка Даруся ” за М. Матіос та багато інших.
Впродовж усієї своєї творчої діяльності він успішно виконував головні ролі у виставах музичного репертуару, залишаючись ведучим вокалістом театру. Його ролі завжди були яскраві, емоційні, сповнені енергії, підтверджені талантом та досвідом.
Активну участь брав у громадському житті театру. Він був постійним учасником творчих зустрічей з жителями області й міста, де звучали пісні на вірші славетного буковинського митця Сидора Воробкевича у виконанні актора.
У 2004 році Андрію Піддубному було присвоєно звання “Заслужений артист України”.
Відомо, що прощання з актором відбудеться завтра (29 січня), в приміщенні театру з 10:00 до 11:30.
Читайте також: День народження буковинця: перший космонавт України міг би святкувати ювілей
Трагічне минуле: презентували документальний фільм про Чернівецьке гетто 1941 (ВІДЕО)