
день народження
11:50, 28 січня 2021 р.
Надійне джерело
День народження буковинця: перший космонавт України міг би святкувати ювілей
день народження

Леонід Каденюк\фото з відкритих джерел
29 січня 1951 року народився перший космонавт за незалежної України Леонід Каденюк, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що У Японії планують запустити в космос супутник з дерева
Своє дитинство він проводив у селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області. Стати космонавтом Леонід хотів з самого дитинства. Зрештою, тоді про цю престижну професію мріяло чимало людей, адже юність Каденюка припала на період, коли всі захоплювалися Юрієм Гагаріним, а Радянський Союз активно просувався у космічній сефрі.
Закінчивши середню школу зі срібною медаллю, Леонід вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Там він здобув диплом льотчика-інженера. У 1976 році Леонід вирішив спробувати свої сили у відборі до загону радянських космонавтів. Після тривалих фізичних і психологічних тренувань його разом зі ще вісьмома чоловіками відібрали серед понад 3 000 охочих. Згодом Леонід Каденюк пройшов загальнокосмічну підготовку і отримав кваліфікацію льотчик-випробувача та космонавта-випробувача. У 1985 році Леонід Костянтинович вирішив здобути другу вищу освіту і вступив до Московського авіаційного інституту, який закінчив у 1989 році за спеціальністю «інженер-механік».

Каденюк з президентом, фото з відкритих джерел
Багато часу вивчав різні космічні кораблі та літав більш ніж на 50 типах літаків різного призначення, здебільшого — винищувачах. Якщо порахувати загальну кількість часу, проведеного ним у небі, цей показник перевищить 2 400 годин.
Коли вже за часів незалежної України постало питання про політ українця на борту американського космічного корабля, Каденюк написав заяву про бажання взяти участь у конкурсі. Незабаром його викликали на комісію. Перед запуском шаттлу «Колумбія» у космос і участю в цій місії, Леонід Каденюк пройшов безліч виснажливих тренувань і випробувань, які готували його до тривалого перебування в умовах невагомості.
Із 19 листопада по 5 грудня 1997 року Каденюк здійснив політ на американському транспортному космічному кораблі «Колумбія» місії STS-87. «У космосі найбільше вражає такий чинник польоту як невагомість. Вражає сам космос і весь Всесвіт. Я був вражений тим, як виглядає Земля з космосу. Це було просто неймовірно. Жодна фотографія космосу не здатна передати тієї краси Всесвіту, яку людина може побачити своїми очима» — описував своє перебування в космосі Каденюк.
Саме завдяки Каденюку на орбіті Землі пролунав Державний Гімн України.
«Я був першим, хто полетів у космос з українським прапором і виконав завдання українського уряду. У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі», — казав Каденюк.
Повернувшись в Україну, генерал-майор Леонід Каденюк проходив службу в лавах ЗСУ: обіймав посади начальника авіації військ ППО України, помічника Президента України з питань авіації і космонавтики, заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, радника Президента України з питань авіації і космонавтики.
У 2002 році Каденюк також став народним депутатом України. У парламенті виконував обов’язки заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки та оборони.
Плідно працював Каденюк і на науковій ниві: у 2006-му він блискуче захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук. Загалом він став автором 5 наукових праць та художньо-публіцистичної книги «Місія — Космос».
Помер Леонід Каденюк в 2018 році від раптового серцевого нападу.
Читайте також: Рівень забруднення повітря у Чернівцях не перевищує норму, проте, стало більше пилу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:22
Вчора
19:42
Вчора
18:28
Вчора
16:28
Вчора
14:48
Вчора
11:49
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
07:51, 5 травня
16:55, 1 травня
12:49, 1 травня
live comments feed...
Коментарі