Європейські науковці стверджують, що приблизно третина заражених COVID-19 не мають вираженої симптоматики хвороби. Така ситуація потребує перегляду алгоритмів тестування, а значить зміщення акцентів на домашній скринінг, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Україна потрапила до ТОП-10 країн, де найгірше відреагували на поширення COVID-19
Нещодавно дослідниками Daniel P. Oran, AM, Eric J. Topol, MD було оприлюднено результати системного огляду досліджень, які свідчать про те, що принаймні третина інфекцій SARS-CoV-2 перебігає без розвитку ознак захворювання. Про це йдеться у матеріалі медичного порталу health-ua.
Так, висновок про те, що майже кожен третій інфікований залишається без симптомів, свідчить на користь перегляду алгоритмів тестування, відзначають дослідники.
Результати також спираються на попереднє дослідження тих же авторів, в якому були проаналізовані безсимптомні випадки COVID-19. Незважаючи на те, що початкові дані були більш обмеженими, дослідники також припустили, що більш широкий обсяг тестування є доцільним, оскільки особи, в яких перебіг захворювання є безсимптомним можуть передавати SARS-CoV-2 протягом 14 днів.
У поточному системному огляді, найвища якість доказів походить з великих досліджень, що були проведені в Англії та Іспанії. Національно репрезентативні дані включали серологічні дослідження понад 365 000 осіб в Англії та понад 61 000 в Іспанії.
При аналізі окремо з'явилася приблизно така ж частка безсимптомних випадків: 32,4% і 33% відповідно.
"Було корисно виявити, що загальнонаціональні дослідження, що сотні тисяч людей дали майже ідентичні результати: близько третини інфекцій SARS-CoV-2 були повністю безсимптомними2, - акцентував Деніел Оран.
Зазначається також, що системний огляд включав 43 дослідження, в яких аналізували тести, проведені методом ПЛР-тестування на активну інфекцію SARS-CoV-2 та ще 18 – результати тестів на антитіла, які показали нинішню або попередню інфекцію. Дослідження були опубліковані до 17 листопада 2020 року.
"Слід зазначити, що термін 2безсимптомний" може ввести в оману, оскільки деякі люди в цій групі все ж мають певні незначні ознаки розвитку інфекції, проте ця група пацієнтів, швидше за все, є меншістю", - відзначають автори аналізу.
Отже, Daniel P. Oran та Eric J. Topol вважають, що "стратегія боротьби з COVID-19 повинна бути змінена з урахуванням поширеності й ризику передачі безсимптомного перебігу SARS-CoV-2", - пишуть вони. Дослідники пропонують часте використання недорогих, швидких домашніх тестів для виявлення людей, які є інфікованими та не мають симптомів, а також впровадження урядових програм фінансової допомоги таким пацієнтам, аби ті мали можливість самоізоляції.
Читайте також: На Буковині зафіксували спалахи COVID-19 у школі та двох НВК
ВООЗ змінила думку: тепер вакцини Pfizer і Moderna офіційно безпечні для вагітних