У Чернівцях сьогодні стартувала кампанія щеплення медиків проти коронавірусу вакциною Oxford/AstraZeneca (CoviShield), яка вироблена на потужностях Serum Institute в Індії. Проте ця вакцина є аналогом так званої "оксфордської" вакцини європейського виробництва, яку обіцяли закупити для українців на початку лютого, що викликає сумніви щодо її ефективності, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Сьогодні Чернівецька область отримала більше 15 тисяч доз вакцини
З відповідним зверненням виступила депутатка від фракції "Європейська Солідарність" Наталія Фрунзе під час сесії Чернівецької міської ради у четвер, 25 лютого.
Депутати фракції занепокоєні тим, що дана вакцина, котра наразі імпортується до Бутану, Мальдів, Бангладешу, Непалу та України, не пройшла усі необхідні дослідження, бо виробник не завершив "перехідне дослідження" вакцини на індійцях. "Такі речі не можуть не наштовхувати на сумніви щодо її ефективності", - зауважила Фрунзе.
Як пояснила депутатка, громадянам України обіцяли щеплення Pfizer чи AstraZeneca (саме британського виробництва), якими вакцинуються у США, Канаді, ЄС, але почали з індійського аналогу. Причиною цьому, на її думку, є проблеми із завчасним бронюванням вакцини, про яке керівництво не подумало.
Наталія Фрунзе також зазначила, що жодним чином не виступає проти вакцинації від коронавірусу, чи загалом будь-яких інших щеплень. "Проте наші громадяни і в першу чергу медики, варті перевірених вакцин - тих, які купляють уряди Австрії, Німеччини, Польщі чи Румунії", - додала вона.
Читайте також: Чернівецька міськрада просить накласти санкції на Папієва, ОПЗЖ та партію Шарія
Українці зможуть записатись в чергу на вакцинацію від коронавірусу з наступного тижня