Дві групи вчених з Німеччини та Норвегії незалежно одна від одної дійшли висновку, що вакцина британо-шведської компанії AstraZeneca в окремих випадках може викликати аутоімунні реакції, які провокують утворення тромбів, з посилланням на Суспільне пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що Буковина відстає за темпами щеплення від коронавірусу від інших областей
Як пише The Wall Street Journal, цим можна пояснити випадки тромбозу та тромбоемболії, які виявили у деяких вакцинованих в Європі останнім часом. Зазначається, що побічні ефекти переважно виявляли у жінок у віці до 55 років.
Отримуйте головні новини дня -Telegram або Viber.
"Ми вважаємо, що найбільш ймовірна гіпотеза полягає в тому, що ця конкретна вакцина (компанії AstraZeneca – ред.) викликає рідкісну аутоімунну реакцію, через яку з'являються антитіла, які потім взаємодіють з тромбоцитами. Але ми не знаємо, чому це відбувається", – сказав заступник голови німецького Товариства дослідження тромбозу і гемостазу Роберт Кламрот.
Своєю чергою, професор гематології та головний лікар університетської лікарні Осло Пол Андре Хольм, який також займався дослідженням випадків утворення тромбів у Норвегії, заявив, що його команда визначила створене вакциною антитіло, яке викликало побічну реакцію.
"Ніщо, окрім вакцини, не може пояснити, чому у цих людей була така імунна відповідь", – заявив Хольм. Після цієї заяви норвезьке Міністерство охорони здоров'я повідомило, що поки що не відновлюватиме вакцинацію препаратом AstraZeneca.
За словами вчених, утворення тромбів можна швидко діагностувати за допомогою стандартного аналізу крові. Лікувати ж тромбози медики рекомендують препаратами, що розріджують кров, та імуноглобуліном.
Читайте також: Госпіталізують більше хворих, ніж виписують: в Україні за добу понад 15 тис випадків COVID-19
На Буковині від коронавірусу вакцинуватимуть людей, старших за 80 років