Історія нашого міста така шедевральна, що про неї можна говорити не днями, а тижнями, не зважаючи на те, що область вважається центром найменшої на Україні області. Більшій частині туристів наше місто асоціюється з колишньою резиденцією митрополитів Буковини і Далмації (сьогодні Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) і найголовнішою вулицею Чернівців - Ольги Кобилянської. Але, крім, визначної пам'ятки і миловидної вулиці, наш західний куточок має ще багато чим похизуватись, про це пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, Друга спроба: чернівчанина вдалося покарати тюремним терміном за хуліганство лише через апеляцію
Тож, наведемо декілька цікавих фактів:
- Мало хто знає, але в Чернівцях знаходиться найстаріша дерев’яна церква Миколаївська, а також, в цьому храмі перебував і молився відомий всім гетьман, меценат Іван Мазепа.
- В сучасній обласній лікарні, що зараз працює, колись у 1916 році працював Михайло Булгаков (автор роману "Майстер і Маргарита") лікарем-хірургом.
- Докладаючи великих зусиль для будування резиденції (нині навчальний корпус), працівники дотримувались незвичайних правил: для ідеального будування споруди брали кожну цеглинку і перевіряли на звук, а ще досконало вимірювали розмір будівельних споруд.
- У Німеччині (місто Фюрт) знаходиться аналогічний за виглядом драм-театр, як на Театральній площі.
- Чернівці ще називають «Єрусалимом на Пруті», адже саме в одному із теперішніх районів міста (а колись окремому місті Садгорі), жив відомий хасидський цадик Ізраель Фрідман. А також, на Театральній площі знаходиться Єврейський національний дім. Наразі у невеличкій частині приміщення функціонує музей історії та культури євреїв Буковини, а у решті функціонують дитячі гуртки та влаштовуються концерти.
- У Чернівцях зберігся старий єврейський цвинтар, на якому поховані Е. Штейнбарг єврейський байкар, Е. Райс перший єврейський бургомістр Чернівців.
- У Чернівцях відкрито єдиний в Україні літературно-меморіальний музей письменниці Ольги Кобилянської у будинку, де вона проживала із 1925-го до самої смерті. До того всі 12 попередніх будинків у місті вона винаймала.
- На початку січня 1885 р. українське товариство “Руська Бесіда” стало видавати першу україномовну газету в Чернівцях – “Буковина”. Юрій Федькович став першим редактором україномовної “Буковини”.
- У стилі віденської сецесії розміщений розкішний чотириповерховий будинок із кутовою вежею-еркером – готель «Брістоль». Ходять легенди, що цю будівлю відвідували найдорожчі чернівецькі повії, а також приймали своїх гостей. На сьогодні, тут знаходиться гуртожиток медичного університету.
- Площа Філармонії - найстаріший майдан середмістя, розквіт за часів панування Австрійської імперії, де панував ринок продажу муки, звідси і пішла перша його назва Мучний.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
Читайте також:Буковинців просять утриматися від походів у гори
День боротьби з туберкульозом: пам'ятні дати сьогодні на Буковині