У Чернівцях жоден ліхтар на сонячній батареї не належить "Міськсвітло"

Використання автономних світильників на сонячній енергії часто може слугувати оптимальним рішенням для організації вуличного освітлення у місті, зокрема, у відпочинкових зонах, парках, для підсвітки певних об'єктів у нічний час. Їх установка не вимагає ні підключення до електромережі, ні оформлення дозволів, але виникає головна проблема - подальше обслуговування, як це відбуваєься у Чернівцях, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше про "Розумне" освітлення у Чернівцях: у "Міськсвітло" шукають кошти на модернізацію (ФОТО)

У Чернівцях насьогодні функціонує близько двадцяти автономних ліхтарів на сонячній енергії, проте жоден з них не обслуговується міським комунальним підприємством. Про це нашій кореспондентці розповів директор МКП "Міськсвітло" Андрій Шалєєв. 

Ті ліхтарі, які функціонують наразі у Чернівцях, їх близько 20-ти штук по місту, не є на балансі МКП "Міськсвітло". Водночас, вони потребують постійного обслуговування - очищення від бруду і пилу, у зимовий період - снігу, протирання, миття. Хто ці роботи виконує - ось питання, - сказав він.

Керівник "Міськсвітло" зазначив, що таке освітлення має багато плюсів, однак є принаймні три проблемні моменти, що стосуються ситуації у Чернівцях. По-перше, обслуговування ліхтарів на сонячних батареях є досить дороговартісним. Крім того, потрібно мати відповідних фахівців і технічну спроможність здійснювати очищення сонячних панелей. І найголовніше - такі ліхтарі мають бути офіційно передані на баланс комунального підприємства, щоб можна було здійснювати їх обслуговування і нести відповідальність за їх справність.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Також Андрій Шалеєв додав, що крім світильників на сонячних батареях, на баланс МКП "Міськсвітло" не передані низка інших об'єктів, що теж створює відповідні проблеми.

За останні декілька років у Чернівцях є багато об'єктів, які не включені до сфери обслуговування нашого підприємства. Наприклад, хтось десь робив ремонт вулиці, поміняли освітлення, а про це "Міськсвітло" навіть не питали, жодних документів про передачу на баланс немає. Або ж десь хотіли підсвітити дворик біля будинку, тому без жодних дозвільних документів підключилися до міської мережі - так би мовити, кинули електропроводи і є дармове світло, - зауважив він. 

Ну і звісно ж кричущою є ситуація щодо вуличного освітлення на Проспекті Незалежності. Шалєєв, зокрема наголосив, що після проведення тут ремонтних робіт, жодного ліхтаря на обслуговування комунального підприємства не передали. З його слів, наразі розпочато інвентаризацію усіх об'єктів освітлення, які є або ж мають бути передані на обслуговування "Міськсвітло", щоб уникнути подібних проблем.

Вирішити низку проблем з вуличним освітленням у Чернівцях, як зауважує очільник "Міськсвітло", можна буде завдяки запровадженню системи "Smart city".

Хоч вона і дороговартісна, однак технологічно вона буде вигідна для Чернівців. Ми будемо мати можливість бачити кожен окремий ліхтар, чи є якісь проблеми і чи потрібно їх усувати, - переконаний Андрій Шалєєв.

Читайте такожНа трасах Буковини під час спеки заборонили рух вантажівок

Обмінюють фрукти на сигарети: у Чернівцях проводять День здоров'я (ФОТО)