21 вересня, православні християни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці, яке у народі називають другою Пречистою. Перша була 28 серпня, буде ще третя – 4 грудня. Що треба знати про народження Діви Марії, а також звичаї, традиції і прикмети, пов’язані зі святом, повідомляють Факти.ICTV, пише 0372.ua.
Що означає Різдво Богородиці: у цей великий день, на рубежі Старого і Нового Завіту, у Назареті в сім’ї праведних Якима і Анни з’явилася на світ Діва Марія, якій судилося стати матір’ю Ісуса Христа. Богослужіння цього дня повні радісних тонів, як на Різдво Христове або його світле Воскресіння.
Головні мотиви цієї радості – кінець бездітності праведних Якима та Анни, це початок нашого спасіння, це особлива роль і значення Богородиці в ділі спасіння людства. Вважається, що в цей день потрібно просити про найпотаємніше – і Богородиця обов’язково допоможе. Для тих сімейних пар, у яких немає дітей, особливо актуально в цей день молитися про народження дитини.
Традиції та прикмети на другу Пречисту. Багато заборон у православ’ї пов’язані з постами. Але на Різдво Богородиці посту немає, тобто віруючим можна їсти будь-яку їжу.
На Русі у цей день хлібороби дякували Богородиці за зібраний урожай та просили допомоги на рік майбутній.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.
До Різдва Богородиці намагалися зібрати весь урожай, а пасічники починали готувати бджіл до зимівлі – прибирати вулики. Недарма в народі ходили такі приказки: Прийде Пречиста – буде чисто-чисто.