Як правильно зануритися в ополонку - поради буковинцям

Фото з відкритих джерел

Всім, хто практикує купання на Водохреща, варто знати: в ополонці можна бути всього кілька секунд. Потім потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, пише 0372.ua.

Нагадуємо: В Україні понад 8,5 тис. нових випадків COVID-19, вірус вразив 811 дітей

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

«Якщо ви вирішили зануритися вперше, краще, щоби поряд були досвідчені люди. Перед зануренням треба розім’ятися: поприсідати 10 разів, побігати або пострибати 5-10 хвилин, - радить Надія Лабанда, менеджер громадського здоров’я управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради. - Заходити в ополонку треба поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутись і випити склянку гарячого чаю».

Занурення у крижану воду – стрес для організму. Людям з діабетом, аритмією, проблемами нирок, жінкам з гінекологічними  захворюваннями про ополонку краще забути. У гіпертоніків під час занурення може трапитися інсульт.

«Одноразове короткочасне пірнання здорова людина витримає без жодної для себе шкоди. Але якщо організм хоч трохи ослаблений, через 3-4 дні за сміливість доведеться розплачуватися хворобою», - констатує Надія Лабанда. 

За дві години до занурення потрібно обов’язково добре поїсти, тобто забезпечити організм «паливом». А перед самим пірнанням в ополонку можна з`їсти шматочок чогось жирного – сала чи риб’ячого жиру.

Алкоголь допустимо вживати тільки після повернення додому, причому краще - у вигляді глінтвейну. А от вживання «для хоробрості» тільки посилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце.

«Хочу зазначити: пірнати в ополонку на Водохреща не обов’язково, бо цілющою цього дня вважається будь-яка освячена священиком вода», - нагадує фахівчиня.

Читайте також: Експерти порадили напій, який допоможе схуднути взимку

Фільм "Терикони" про дітей Донбасу поїде на Берлінський конкурс