На Буковині понад 7 тисяч дітей можуть захворіти поліомієлітом, бо не мають щеплення

фото 0372

У Чернівецькій області 7346 дітей потребують вакцинації від поліомієліту. Дане захворювання вражає центральну нервову систему людини, може спричиняти параліч, а у важких випадках - призводити до летальних наслідків, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що В Україні стартує кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту

Про це розповіла Наталія Гопко, директорка Чернівецького обласного центру протидії та профілактики хвороб під час брифінгу у вівторок, 1 лютого. 

Головна санітарна лікарка краю зауважила, що наразі є підтвердження того, що вірус поліомієліту циркулює в західних областях України. Зокрема, референс лабораторії ВООЗ підтвердили інфікування у січні цього року 2-річної дитини із Закарпаття, у грудні 2021 р. був випадок захворювання дитини з Рівненщини.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Крім підтверджених аналізів у двох діток, підтверджено також ізоляти у 10-ти зразках з об’єктів довкілля. Також підтверджені ізоляти в аналізах 9-ти діток, які обстежувалися як контактні з дитиною на Рівненщині, - сказала вона.

Наталія Гопко наголосила, що на Буковині 7346 дітей потребують щеплення від поліомієліту. Причому практично 50% з них – це діти, які не отримували щеплення через відмову батьків. 

Тому вкотре хочу звернутися до батьків, щоб вони усвідомили усю небезпечність цієї недуги. Лікувати її, на жаль, не вийде, але ми можемо її попередити шляхом проведення щеплень. Вакцинація від поліовірусу є обов’язковою для дитини. Ті батьки, які у силу нерозуміння усіх ризиків не щеплюють власних дітей, тим самим створюють небезпеку для тих дітей, які отримали щеплення, але перебувають поряд з невакцинованими, - зазначила головна санітарна лікарка області.

Як підкреслив Олег Чорний, директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, найчастіше поліомієліт вражає дітей у віці до 6 років. Єдиний шлях захистити своїх дітей - зробити щеплення.

Щеплення від поліомієліту проводиться у шість етапів і двома видами вакцин. Перші етапи – це щеплення дітей у віці 2-х, 4-х місяців, потім 6-ти і 18-ти місяців. Далі – у віці 6 і 14 років. Це повний цикл календарного щеплення від поліомієліту, що дозволяє забезпечити колективний імунітет, - розповів посадовець.

Він також зауважив, що середньостатистичний рівень вакцинації в Україні від поліовірусу коливається в межах 80%, відтак на Буковині він нижчий і складає близько 73%. Аби в краї було сформовано колективний імунітет від цієї важкої інфекційної хвороби, охоплених щепленням буковинців має бути принаймні 95 %.

Закликаю усіх батьків обов’язково звернутися до свого педіатра чи сімейного лікаря, проаналізувати календар щеплень дітей і за необхідності пройти вакцинацію від поліомієліту, - зазначив Олег Чорний.

Читайте такожВ Україні лабораторно підтвердили другий випадок поліомієліту у дитини