П’ять громад Буковини виграли гранти на створення проєктів для ВПО

Територіальні громади Буковини невдовзі почнуть реалізовувати ініціативи для переселенців.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

У грантовому міні-конкурсі «Інтегруйся та самореалізуйся», організатором якого була громадська організація «Чернівецьке об'єднання «Захист», виграли п’ять громад: Сторожинецька, Вижницька, Берегометська, Кельменецька та Чернівецька. У рамках проєкту громади отримають по 77 тисяч гривень на реалізації ідей з інтеграції у буковинську спільноту внутрішньо переміщених осіб.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз!

Сторожинецька ТГ запропонувала проєкт «Майбутнє нації», метою якого є створення умов для інтелектуального та культурного розвитку для 40 дітей-переселенців віком від 5 до 15 років. Часові рамки ініціативи - два місяці. Її кооординаторка – Наталія Привалихіна.

Вижницька ТГ висунула ідею «Інтеграція ВПО 60+ у Вижницьку територіальну громаду». Її метою є інтегрування у територіальну громаду ВПО старшого віку. Щоб досягнути цього, у Вижницькій ТГ планують проводити спільні культурно-освітні заходи спільноти літніми місцевими мешканцями. Координаторкою проєкту є Ніна Пряділя.

Берегометська ТГ запланувала ініціативу «Шелтер – острів турботи», створеної з метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву громаду через залучення місцевих жителів у життя Шелтеру і навпаки. Передбачається, що в рамках проєкту переселенці разом із берегометчанами спільно випікатимуть тематичні медові та імбирні пряники, а ВПО також братимуть участь у масових заходах. Також за грантові кошти у громаді планують створити комфортні умови перебування у Шелтері для мешканців і гостей та покращити мікроклімат через облаштування кухонного простору. Координаторка ініціативи – Ірина Домашевська.

Кельменецька ТГ запропонувала проєкт «Ігротека: граймося і розвиваймося». Її метою є створення пізнавально-ігрового простору, у якому проводитимуть дозвілля діти громади та діти-переселенці. Передбачається, що в юних українців буде вільний доступ до дитячої літератури, матеріалів для творчості та різноманітних ігор. Координаторкою ініціативи є Ольга Твердохліб.

Чернівецька ТГ створила ідею проєкту «Безпечний, комфортний простір можливостей для ВПО та учнівської молоді». Її мета - це проведення спільних культурних, освітніх заходів ВПО разом з учнівською молоддю, яка проживає у гуртожитку, та місцевим населенням Чернівецької громади. Передбачається, що такий простір допоможе ВПО, які залишаться проживати у гуртожитку на тривалий час краще інтегруватися в життя Чернівецької громади. Координаторка ініціативи – Лариса Петрова.

“Як зауважили у організації «Захист», із громадами працювали протягом трьох місяців. Було сформовано п’ять груп учасників, які пройшли навчання на тему: «Проєктний менеджмент». Наступним кроком стало подання об’єднаними командами сформованих заявок та визначення переможців. Нині громади вже можуть реалізувати свої ідеї”, - зазначає Чернівецька обласна рада.

Вам також буде цікаво:

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)