• Головна
  • П’ять громад Буковини виграли гранти на створення проєктів для ВПО
15:24, 22 грудня 2022 р.

П’ять громад Буковини виграли гранти на створення проєктів для ВПО

П’ять громад Буковини виграли гранти на створення проєктів для ВПО

Територіальні громади Буковини невдовзі почнуть реалізовувати ініціативи для переселенців.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

У грантовому міні-конкурсі «Інтегруйся та самореалізуйся», організатором якого була громадська організація «Чернівецьке об'єднання «Захист», виграли п’ять громад: Сторожинецька, Вижницька, Берегометська, Кельменецька та Чернівецька. У рамках проєкту громади отримають по 77 тисяч гривень на реалізації ідей з інтеграції у буковинську спільноту внутрішньо переміщених осіб.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз!

Сторожинецька ТГ запропонувала проєкт «Майбутнє нації», метою якого є створення умов для інтелектуального та культурного розвитку для 40 дітей-переселенців віком від 5 до 15 років. Часові рамки ініціативи - два місяці. Її кооординаторка – Наталія Привалихіна.

Вижницька ТГ висунула ідею «Інтеграція ВПО 60+ у Вижницьку територіальну громаду». Її метою є інтегрування у територіальну громаду ВПО старшого віку. Щоб досягнути цього, у Вижницькій ТГ планують проводити спільні культурно-освітні заходи спільноти літніми місцевими мешканцями. Координаторкою проєкту є Ніна Пряділя.

Берегометська ТГ запланувала ініціативу «Шелтер – острів турботи», створеної з метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб в місцеву громаду через залучення місцевих жителів у життя Шелтеру і навпаки. Передбачається, що в рамках проєкту переселенці разом із берегометчанами спільно випікатимуть тематичні медові та імбирні пряники, а ВПО також братимуть участь у масових заходах. Також за грантові кошти у громаді планують створити комфортні умови перебування у Шелтері для мешканців і гостей та покращити мікроклімат через облаштування кухонного простору. Координаторка ініціативи – Ірина Домашевська.

Кельменецька ТГ запропонувала проєкт «Ігротека: граймося і розвиваймося». Її метою є створення пізнавально-ігрового простору, у якому проводитимуть дозвілля діти громади та діти-переселенці. Передбачається, що в юних українців буде вільний доступ до дитячої літератури, матеріалів для творчості та різноманітних ігор. Координаторкою ініціативи є Ольга Твердохліб.

Чернівецька ТГ створила ідею проєкту «Безпечний, комфортний простір можливостей для ВПО та учнівської молоді». Її мета - це проведення спільних культурних, освітніх заходів ВПО разом з учнівською молоддю, яка проживає у гуртожитку, та місцевим населенням Чернівецької громади. Передбачається, що такий простір допоможе ВПО, які залишаться проживати у гуртожитку на тривалий час краще інтегруватися в життя Чернівецької громади. Координаторка ініціативи – Лариса Петрова.

“Як зауважили у організації «Захист», із громадами працювали протягом трьох місяців. Було сформовано п’ять груп учасників, які пройшли навчання на тему: «Проєктний менеджмент». Наступним кроком стало подання об’єднаними командами сформованих заявок та визначення переможців. Нині громади вже можуть реалізувати свої ідеї”, - зазначає Чернівецька обласна рада.

Вам також буде цікаво:

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини в Чернівцях #ВПО #соціальні проєкти #інтеграція #гранти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...